Jak trzeba będzie, to senior też pomoże

  • 02.03.2017, 18:45
  • KPP w Braniewie
Jak trzeba będzie, to senior też pomoże KPP w Braniewie
Czy można pomóc ofierze wypadku nie będąc ratownikiem? Na to pytanie usłyszeli odpowiedź słuchacze braniewskiego Uniwersytetu III Wieku na pierwszym z cyklu spotkań w ramach samoobrony kobiet.

Pierwsza pomoc przedmedyczna rozpoczyna policyjny cykl spotkań słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, w ramach profilaktyki samoobrony kobiet. Blisko 20-osobowa grupa uczestników przywitana przez podinsp. Edwarda Szydłowskiego, komendanta powiatowego Policji w Braniewie, wysłuchała wykładu i brała udział w praktycznych ćwiczeniach pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak podkreślił na wstępie prowadzący zajęcia ogniomistrz Daniel Stalczewski, na miejscu każdego wypadku obowiązuje ta sama zasada — po pierwsze bezpieczeństwo. Zarówno własne jak i osoby, której chcemy pomóc. Oczywiście, nasze umiejętności nie dorównają wyszkolonym i doświadczonym ratownikom, jednak swoją postawą i zachowaniem zawsze jesteśmy w stanie pomóc pokrzywdzonym.

Ratownik pokazywał prawidłowo przeprowadzoną resuscytację, wyciąganie osoby z pojazdu, zakładanie opasek uciskowych, układanie osoby w tzw. pozycji bezpiecznej. Uczestnicy również mieli pytania z zakresu pierwszej pomocy, które pomocne są w codziennych, domowych sytuacjach takich jak. np. postępowanie z osobą, u której podejrzewamy zawał serca.

Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach udzielić fizycznie pomocy pokrzywdzonym, zawsze pomożemy dzwoniąc na numer alarmowy 112 służb ratunkowych.

 

 

KPP w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe