Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybory do Rady Powiatu Braniewskiego – Wojciech Andrearczyk

Pomoc prawna. Sprawdź, w jakim zakresie i dla kogo

Mieszkańcy powiatu braniewskiego mogą skorzystać z darmowych porad prawnych. Informacji – w określonych sprawach – udzielają radcy prawni i adwokaci.
Pomoc prawna. Sprawdź, w jakim zakresie i dla kogo

Autor: Starostwo Powiatowe w Braniewie

Otwarcie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu braniewskiego. Osoby, których nie stać na płatną pomoc prawną (dotyczącą np. sytuacji rodzinnej, materialnej, praw pracowniczych), właśnie tutaj ją uzyskają.

Starostwo Powiatowe ma obowiązek prowadzić dwa takie punkty na terenie powiatu. Obydwa zlokalizowane są w jednym miejscu — w Braniewie, w internacie Zespołu Szkół Budowlanych.

— Jest to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, jako powiat dostajemy dotację na prowadzenie takiego punktu — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Pomocy prawnej udzielają mieszkańcom wykwalifikowani prawnicy. Jako powiat całkowicie wyposażyliśmy ten punkt w sprzęt i meble. Warto dodać, że celem działalności takiego punktu jest nie tylko pomoc ludziom potrzebującym pomocy prawnej. To także poszerzenie świadomości prawnej społeczeństwa.


Więcej informacji na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Braniewie

 

Miejsce i godziny otwarcia
Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
ul. Królewiecka 13 w Braniewie (internat przy Zespole Szkół Budowlanych)
Otwarty od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 8.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00.

 

Kto może ubiegać się o pomoc?
WAŻNE: przed stawieniem się w punkcie pomocy pomocy prawnej należy posiadać przy sobie dokumenty poświadczające możliwość ze skorzystania z pomocy (zaświadczenia, kartę, legitymację itp.).
Pomoc uzyskają: osoby korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny, kombatanci i osoby represjonowane, weterani, kobiety w ciąży, jak również osoby do 26 roku życia i osoby, które ukończyły 65 lat.

 

Zakres pomocy
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje: poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących uprawnieniach, udzielenie pomocy w sporządzeniu pism (także projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym).

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama