Misyjny konkurs. Literatura, prace plastyczne i film

  • 08.02.2017, 17:00
  • Wojciech Andrearczyk
Misyjny konkurs. Literatura, prace plastyczne i film Paweł Wodzień SVD
Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym, zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie misyjnym „Gdy myślę misje...”. Czasu jest jeszcze dużo, więc warto w nim wystartować!

W tym roku czwarta już edycja konkursu przebiega pod hasłem „Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc!”. Tradycyjnie już jego organizatorem jest Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie.

Celem ogólnopolskiego konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży misyjną działalnością Kościoła. Tegoroczna tematyka  ma służyć pogłębieniu wiedzy na temat pracy misyjnej wśród naszych przodków oraz poszerzeniu wiedzy uczestników o tym ważnym okresie w historii naszego państwa. Konkurs ma przypomnieć — poprzez twórczość plastyczną, literacką i filmową — o ważnej rocznicy Chrztu Polski.

— Głównym celem konkursu jest zainteresowanie i uwrażliwienie dzieci i młodzieży sytuacją prześladowanych w obecnych czasach chrześcijan oraz możliwości udzielenia im wsparcia i pomocy przez instytucje kościelne, społeczne, pojedyncze osoby, dzieci i młodzież — mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor pieniężnieńskiego muzeum. — Ważna jest również sprawa rozwijania kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej, reżyserskiej, a także literackiej uczestników konkursu.

Na konkurs można zgłaszać prace literackie, plastyczne i filmowe (wykonane nawet telefonem komórkowym). Technika wykonania prac plastycznych — dowolna.
Prace literackie: wiersz, esej, wywiad prasowy — każdy utwór zaopatrzony w tytuł.

Konkurs trwa od 10 lutego do 20 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 20 maja 2017 r. (sobota) w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.

 

Szczegóły konkursu
Pełen regulamin konkursu, zasady tworzenia prac, adresy, maile, telefony kontaktowe, formularze zgłoszeniowe i karta zgłoszenia uczestnictwa w ceremonii ogłoszenia wyników konkursu znajdują się na stronie internetowej Misjonarzy Werbistów

 Przypomnijmy, że na ubiegłoroczny konkurs nadesłano 485 prac plastycznych, 24 prace literackie oraz 4 filmy.
Spotkanie podsumowujące konkurs zgromadziło ponad 250 uczestników — z okolic Pieniężna jak i dalszych stron Polski.

ZOBACZ: Radosne i kolorowe rozstrzygnięcie misyjnego konkursu

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe