Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Liliana Wiadrowska, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy

Międzynarodowe staże, praktyki i kursy. OHP w ZSZ

Joanna Sokół, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, wystąpiła do Ochotniczego Hufca Pracy w Olsztynie z listem intencyjnym, w którym deklaruje chęć nawiązania współpracy z OHP.
Międzynarodowe staże, praktyki i kursy. OHP w ZSZ

Autor: Archiwum OHP w Olsztynie

Szkoła liczy na „wypracowanie spójnej ścieżki rozwoju kariery zawodowej, która da gwarancję znalezienia pracy młodym ludziom”.
Paweł Kowszyński, zastępca wojewódzkiego komendanta OHP (jak również Starostwo Powiatowe w Braniewie) są jak najbardziej zainteresowane taką formą współdziałania.

Placówka OHP, która powstanie przy ZSZ, będzie spełniała dwie funkcje: będzie działała przy niej grupa wychowawcza oraz ośrodek szkolenia zawodowego i punkt pośrednictwa pracy dla młodzieży.
— Grupa wychowawcza będzie między innymi wyjeżdżać na międzynarodowe staże, aby po nabyciu nowych doświadczeń łatwiej odnaleźli się na rynku pracy — mówi Paweł Kowszyński. — Ośrodek szkolenia zawodowego i punkt pośrednictwa pracy dla młodzieży z ZSZ będą natomiast nastawione na nieodpłatne kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje uczniów, z uwzględnieniem potrzeb rynku oraz na pośrednictwo, także w przypadku prac sezonowych. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczne zatrudnienie uczniów.

Oprócz tego braniewska placówka OHP zajmie się poradami dotyczącymi pisania dokumentów, podań o pracę. Będzie także przestawiała oferty pracy zagranicznej (także sezonowej) w ramach unijnego projektu EURE.

OHP oferuje usługi swoich wykwalifikowanych pracowników, pełną obsługę, organizację. Samorząd musi zagwarantować lokal.
— Placówka OHP będzie działała przy ZSZ i to tylko uczniowie naszej szkoły zawodowej będą objęci jej wsparciem — podkreśla Joanna Sokół. — Co ważne, dzięki współpracy z OHP będą oni mieli możliwość pracy w ferie czy wakacje.

Dyrektor ZSZ zauważa, że będzie to wartość dodana, do całego programu nauczania.
Uczniowie klas zawodowych, kończący szkołę, będą mieli dodatkowe kwalifikacje, ukończone kursy, co znacząco poprawi ich szanse na rynku pracy — mówi dyrektor ZSZ.

Szkoła chce objąć taką formą pomocy uczniów wszystkich klas pierwszych. Jeśli uda się szybko dopiąć wszelkie formalności — to jeszcze z tego rocznika, który obecnie uczy się w pierwszej klasie.
— Z naszej strony jest wola współpracy i chęć dalszego jej rozwijania — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.

 

Więcej informacji o działalności Ochotniczego Hufca Pracy w województwie warmińsko-mazurskim na stronie internetowej: http://www.warminsko-mazurska.ohp.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama