Mieszkańcy niezainteresowani debatowaniem

  • 25.01.2017, 20:00
  • red.
Mieszkańcy niezainteresowani debatowaniem KPP w Braniewie
Niespełna 40 osób uczestniczyło w debacie poświęconej głównie oświetleniu przejść dla pieszych i bezpieczeństwu pieszych. Samych „zwykłych” mieszkańców było zaledwie kilku.

„Obecnością dopisali samorządowcy, przedstawiciele szkół i zarządców dróg generalnych i powiatowych. Zabrakło mieszkańców” — tak w swoim komunikacie prasowym informują policjanci z Braniewa.

Debata była poświęcona temu, jak kształtować przestrzeń publiczną, aby była przyjazna mieszkańcom i jak zadbać o bezpieczeństwo „niechronionych uczestników ruchu drogowego”, którymi są piesi.

Jej inicjatorami byli policjanci, dlatego też debatę rozpoczął komendant powiatowy Policji w Braniewie, podinsp. Edward Szydłowski, który powitał zgromadzonych gości.
Główną część spotkania poprowadził podkom. Robert Papierowski, który przybliżył zebranym funkcjonalność kształtowania bezpiecznych przestrzeni.

— Prelegent wskazywał, że każde miejsce można zaaranżować w sposób, który uczyni je bardziej przyjaznym mieszkańcom i jednocześnie wpłynie realnie na poczucie bezpieczeństwa — mówi podinsp. Anna Kos, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. — Co ważne, mając wpływ na otoczenie, ograniczamy występowanie drobnej przestępczości, chuligańskich wybryków i tym podobnych.

W drugim panelu poruszono istotną dla braniewian tematykę doświetlenia przejść dla pieszych. Co do konieczności tych działań nikt z zebranych nie miał wątpliwości. Wszyscy byli zgodni, że ten problem należy jak najszybciej rozwiązać.
— Na slajdach pokazano zdjęcia wykonane porą nocą, na których sfotografowano przejścia dla pieszych z ulicy Kościuszki i Królewieckiej — mówi podinsp. Kos. — W kontraście zestawiono przejścia z Pasłęka doświetlone lampami LED. Różnica była ogromna.

Przedstawiciele samorządu braniewskiego poczynili już kroki, aby doświetlić przejścia, o które monitowali policjanci. Samorządowcy zadbają także o widoczność pieszych na ulicy Królewieckiej.

 

red.

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podpis
podpis 02.02.2017, 14:34
ale co tu debatowac? przejscia sa tragicznie oswietlone, na ich doswietlenie brakuje kasy oraz drogi w Braniewie naleza do roznych instytucji... i sytuacja bez zmian
ktoś
ktoś 30.01.2017, 08:57
do jam-jam
...no właśnie przeczytałeś, net lokalny, to też prasa, lokalna
ktoś
ktoś 26.01.2017, 17:46
I w lokalne prasie...
jam-jam
jam-jam 27.01.2017, 20:36
A kto czyta lokalną prasę :D :D :D
moriz
moriz 26.01.2017, 15:55
Na każdej klatce schodowej była informacja o spotkaniu
Ks
Ks 25.01.2017, 21:04
Yyyy nawet nie wiedzialam :(
dddd
dddd 25.01.2017, 20:19
a kto wiedział?

Pozostałe