Tenis stołowy. Powiatowy turniej w Lipowinie

  • 18.01.2017, 14:05
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Tenis stołowy. Powiatowy turniej w Lipowinie Archiwum organizatorów
Po raz kolejny sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Lipowinie będzie areną tenisowych rozgrywek. Już w najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, odbędzie się tam VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Braniewskiego.

Tenis stołowy w gminach Braniewo i Lelkowo jest popularny wśród dzieci i młodzieży od prawie 30 lat. W rozgrywanych w tym czasie turniejach (drużynowych i indywidualnych) startowali uczniowie ze szkół podstawowych z Żelaznej Góry, Lipowiny, Szylen, Lelkowa, Zagaj i Głębocka.

Gdy kilka lat temu powstała Powiatowa Rada Sportu w Braniewie jedną z imprez sportowych, rozgrywanych w ramach  kalendarza imprez sportowych w powiecie braniewskim, jest turniej tenisa stołowego. Głównym fundatorem nagród jest Zarząd Powiatu Braniewskiego. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują puchary. Sześciu najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej jest nagradzana medalami.

W turnieju mogą startować dzieci i młodzież z powiatu braniewskiego. Organizatorzy liczą więc na to, że do Lipowiny przyjadą również zawodnicy z innych gmin powiatu.

— Do tej pory, w różnych latach, startowało w nich od 50 do 70 osób — mówi Tadeusz Wolak, organizator tegorocznego turnieju, jak i poprzednich. — Tak duża liczba grających jest dla nas sporym wyzwaniem.

 

 

Informacje o turnieju

Turniej odbędzie się 23 stycznia 2017 roku, w  sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lipowinie.
Początek rozgrywek o godz. 930.

W zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu Braniewskiego, którzy nie ukończyli 18 lat.
Zgłoszenia do zawodów przyjmuje Tadeusz Wolak: tel. 696 136 233

 

Turniej będzie rozgrywany w 7 kategoriach:
• chłopcy młodsi (klasa IV i młodsi — szkoła podstawowa)
• chłopcy starsi (klasa V-VI SP)
• młodzież (klasy gimnazjalne)
• mężczyźni (klasy ponadgimnazjalne)
• dziewczęta młodsze (szkoła podstawowa)
• dziewczęta (klasy gimnazjalne)
• dziewczęta starsze (klasy ponadgimnazjalne)

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe