Sprawdź, czy światłami nie oślepiasz innych

  • 15.12.2016, 17:19
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Sprawdź, czy światłami nie oślepiasz innych KPP w Braniewie
„Twoje światła — twoje bezpieczeństwo” — pod takim hasłem od ubiegłego tygodnia braniewscy policjanci uczestniczą w ogólnopolskiej akcji ruchu drogowego zwracając uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. W policyjnej profilaktyce czynnie uczestniczą wszystkie braniewskie stacje diagnostyczne.

Przez najbliższy tydzień policjanci będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Policyjna akcja „Twoje światła — twoje bezpieczeństwo” wystartowała 10 grudnia i trwać będzie przez 11 dni. W tych dniach funkcjonariusze promują zasadę „widzieć i być widocznym” oraz zwracają uwagę na występujące w okresie jesienno-zimowym zagrożenia, które niesie za sobą niesprawne lub nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

Policjanci będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem. Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

Twoje światła- twoje bezpieczeństwo
W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura- deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Warto przypomnieć kierowcom, że w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia znaleźć można wszystkie dane techniczne dotyczące oświetlenia pojazdów.

 

 

Bezpłatna kontrola i regulacja świateł

Podczas kampanii w wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu.
W sobotę (17 grudnia)diagności sprawdzą i wyregulują oświetlenie bezpłatnie. W Braniewie do akcji przystąpiły wszystkie 4 stacje diagnostyczne:
1. Stacja Kontroli Pojazdów, Braniewo, ul. Kościuszki,
2. Firma Motoryzacyjna „Bunda”, Braniewo, ul. Elbląska 36,
3. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKS w Elblągu, Placówka Terenowa w Braniewie, ul. Przemysłowa 9,
4. Bosch Service Euro-Trans Misiura, Braniewo, ul. Królewiecka 68.

Ponadto bezpłatnej regulacji świateł można dokonać w ramach trwania całej akcji, czyli do 21 grudnia, w Stacji Kontroli Pojazdów w Braniewie, przy ul. Kościuszki, a także w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PKS w Elblągu Placówce Terenowej w Braniewie (ul. Przemysłowa 9).

 

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe