Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu

Dwa razy większe moce w terminalu gazowym

Chemikals, spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES, zainwestowała w rozbudowę infrastruktury terminala przeładunkowego gazu płynnego w Braniewie. Dzięki tej inwestycji spółka dwukrotnie zwiększyła swoje moce rozładunkowe w zakresie tej usługi.
Dwa razy większe moce w terminalu gazowym

Autor: Grupa PEKAES

Obecnie bocznica Logistic Terminal Braniewo może jednocześnie przyjąć ponad 200 wagonów szerokotorowych, przeładowując wolumen gazu płynnego na poziomie ponad 10 000 ton miesięcznie.

W związku z rozwojem segmentu gazowego Chemikals postawił na rozwój usług logistycznych towarzyszących importowi gazu płynnego (LPG) na przejściu granicznym w Braniewie.

W 2015 roku uruchomiono tam terminal do przeładunku gazu płynnego, który następnie rozbudowano w pierwszej połowie bieżącego roku, oddając do dyspozycji klientów park zbiornikowy o powierzchni 400 m3. W wyniku rozbudowy podwojono także moce rozładunkowe oraz wydłużono tor szeroki o blisko 1 km.

Obecnie — po ponad roku działalności nowego segmentu gazowego — łączna długość torów na bocznicy wynosi blisko 8 km, a wolumen przeładunku sięga ponad 10 tysięcy ton gazu miesięcznie i stale się powiększa.

Bocznica Logistic Terminal Braniewo może jednocześnie przyjąć ponad 200 wagonów szerokotorowych. Chemikals zakupił również własną lokomotywę szerokotorową, co pozwoliło maksymalnie usprawnić pracę operacyjną. W związku z popytem na oferowane usługi spółka planuje kolejne inwestycje w przyszłości.

— Rozbudowa terminala w Braniewie zapewniła nam dużą elastyczność, usprawniając zarządzanie operacyjne i płynną obsługę nowych klientów — mówi Marcin Dobruchowski, Prezes Zarządu Chemikals Sp. z o.o. — Inwestycja umożliwi obsługę towaru we wszystkich przewidzianych procedurach akcyzowych oraz pozwoli na rozszerzenie oferty o takie usługi jak magazynowanie gazu i sporządzanie mieszanin gazu. Ważny krok w tym kierunku mamy już za sobą — w lipcu br. otrzymaliśmy od Urzędu Regulacji Energetyki koncesje na Magazynowanie Paliw Ciekłych (MwPC) oraz Wytwarzanie Paliw Ciekłych (WPC).

W ramach swojej działalności spółka Chemikals rozpoczęła świadczenie usług w zakresie wysyłek eksportowych w szerokotorowych wagonach krytych. Spółka oferuje kompleksowe usługi logistyczne — od podjęcia towaru u producenta/eksportera do jego dostawy do stacji przeznaczenia w wielu krajach CIS (m.in. Kazachstan, Uzbekistan, Azerbejdżan).

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość 07.12.2016 19:49
Bomba tykająca w mieście dla Braniewa. W każdej chwili może być zagrożenie bezpieczeństwa dla całego miasta.

Pracownik. 07.12.2016 12:11
Co prawda to prawda taka wielka firma kapitał zakładowy ponad 25 mln zł a pracownicy za śmieszne pieniądze robią ...

Pracownik 07.12.2016 11:49
Największe inwestycje w rozbudowę terminala i sprzęt, a najmniejsze inwestycje w ludzi. Szkoda że to wszystko nie przekłada się na wynagrodzenia dla pracowników i dobry socjal.

Reklama
News will be here
Reklama
Reklama