Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu

Bezpieczeństwo w Braniewie. Najbardziej brakuje przejść

Grupa mieszkańców Braniewa, która przybyła na konsultacje społeczne dotyczące „mapy zagrożeń” (czyli najbardziej niebezpiecznych miejsc) najbardziej skarżyła się na brak przejść dla pieszych oraz ich niedostateczne oświetlenie.
Bezpieczeństwo w Braniewie. Najbardziej brakuje przejść

Autor: Wojciech Andrearczyk / Portal Braniewo

Gdzie czujecie się niebezpiecznie? Czy są takie miejsca, w których lepiej po zmroku nie chodzić? A może tuż pod Waszymi oknami dochodzi do przestępstw? Teraz ma zostać stworzona mapa zagrożeń, na której znajdą się takie właśnie miejsca.
Swoje opinie można wysyłać na specjalny adres e-mail: [email protected]

Spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Braniewo odbyło się w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury.
Wśród słuchaczy byli m.in. sołtysi okolicznych wsi, dyrektorzy i przedstawiciele szkół, zarządcy nieruchomości.

Zebrani przekonywali, że w Braniewie jest za mało przejść dla pieszych. Postulowali, aby utworzyć je na drodze krajowej naprzeciwko sklepu Intermarche, w okolicy skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Botaniczną i Placem Strażackim, na ul. Elbląskiej (na wysokości sklepu Żabka). Pojawił się także pomysł utworzenia progu zwalniającego na ul. Armii Krajowej (pomiędzy szkołą a boiskiem).

Zwrócono także uwagę na niewłaściwe oświetlenie części przejść.

Nauczyciele zwrócili się również do policjantów z prośbą o zdyscyplinowanie uczniów palących papierosy. Chodzi o patrolowanie tych miejsc, gdzie młodzież się spotyka i pali.

Wcześniej policjanci spotkali się z mieszkańcami miasta i gminy i Frombork. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
Uczestniczył w nim komendant powiatowy Policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński, burmistrz Fromborka Małgorzata Wrońska, a także samorządowcy, sołtysi okolicznych wsi, zarządcy budynków i kierownicy placówek oświatowych i wychowawczych.
Mieszkańcy Fromborka i okolic zwrócili uwagę na niezadowalający stan dróg na terenie gminy Frombork, niewłaściwe ich oznakowanie, jak również na brak odpowiedniej infrastruktury — zatoczek autobusowych, przejść dla pieszych oraz ich oświetlenia.

Wszelkie zgłaszane uwagi były odnotowywane przez funkcjonariuszy, a teraz zostaną gruntownie przeanalizowane. Będą one miały znaczący wpływ na tworzoną mapę zagrożeń bezpieczeństwa powiatu braniewskiego.

 

Terminy kolejnych konsultacji społecznych:

Miasto i gmina Pieniężno oraz gmina Lelkowo
12 lutego (piątek), godz. 12.00 — Miejski Dom Kultury w Pieniężnie

Gminy Wilczęta i Płoskinia
18 lutego (czwartek), godz. 10.00 — świetlica Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama