Pijani kierowcy. Mniej niż kiedyś, ale są

  • 02.12.2016, 09:45
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Pijani kierowcy. Mniej niż kiedyś, ale są KPP w Braniewie
Znamy wyniki wczorajszych policyjnych działań „Alkohol i narkotyki”. Policjanci skontrolowali ponad 2,2 tys. kierowców. Dwóch z nich straciło prawo jazdy.

Działania „Alkohol i narkotyki” ukierunkowane są na wyłapywanie i eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy są pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ciągu całej doby braniewscy policjanci skontrolowali ponad 2244 kierujących.
Niestety, nie wszyscy przebadani kierowcy byli trzeźwi.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany na ulicy Sikorskiego. 24-letni mieszkaniec gm. Młynary kierował Renault Megane mając 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Drugi kierujący został zatrzymany na ul. Kolejowej. Był nim 59-letni mieszkaniec Braniewa, który prowadził Volkswagena Polo mając ponad 1,5 promila alkoholu.
Obu panom zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochody przekazane wskazanym osobom.

Policjanci apelują, żeby reagować na nietrzeźwego kierującego. Być może dzięki temu uratujemy czyjeś życie.
Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 997 lub 112 i poinformować policjantów o swoich spostrzeżeniach.

 

Kodeks Karny przewiduje, że:
-       kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2;
-       kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie mniejszej niż 50 złotych.

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe