Dwaj braniewianie z Husarzami

  • 08.02.2016, 16:58 (aktualizacja 10.02.2016, 20:50)
  • mjr Zbigniew Tuszyński, oficer prasowy 16PDZ
Dwaj braniewianie z Husarzami st. chor. Sławomir Tessar
Por. Piotr Szpigiel i chor. Sebastian Jaszak — żołnierze 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej — zostali laureatami „Husarza”, czyli dorocznego wyróżnienia 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W trakcie Gali Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej po raz 12 wręczono doroczne wyróżnienie sowódcy 16PDZ — Statuetki „Husarza 16PDZ”.

Statuetka „Husarz” jest pozaregulaminową formą wyrażania uznania za działalność na rzecz rozwoju 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz ofiarność  i zaangażowanie w służbie. Wręczana jest żołnierzom zawodowym, pracownikom wojska, a także osobom cywilnym współpracującym z 16 PDZ, które przyczyniły się do rozwijania współpracy i umacniania więzi 16 dywizji ze środowiskiem cywilnym.

Dorocznych laureatów tego wyróżnienia wyłania powołana rozkazem dowódcy  dywizji komisja, która rozpatruje nadesłane przez podległe jednostki wojskowe wnioski, i po wnikliwym rozpatrzeniu kandydatur, w jawnym głosowaniu, większością głosów wyłania propozycje, które przedstawia do akceptacji dowódcy 16 PDZ.

W trakcie tegorocznej gali, dowódca 16 dywizji, gen. dyw. dr Leszek Surawski powitał wszystkich przybyłych gości, w tym m. in. prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, byłych dowódców dywizji, generalicję, dowódców i szefów jednostek i instytucji wojskowych, oficerów, podoficerów i pracowników wojska z jednostek dywizji, przyjaciół i sympatyków.

W swoim wystąpieniu dowódca 16PDZ podziękował obecnym na balu szefom wydziałów i rodzajów wojsk dowództwa dywizji oraz dowódcom, żołnierzom i pracownikom cywilnym podległych jednostek wojskowych — za duże zaangażowanie w działalności służbowej oraz szkoleniowej, jak i za osiągnięte wyniki w 2016 roku. Korzystając z okazji, podziękował także małżonkom i partnerkom za wyrozumiałość i wsparcie, jakie otrzymują w swojej służbie nasi żołnierze od swoich najbliższych.

Uroczystość stała się okazją do podziękowania naszym wiernym i wypróbowanym przyjaciołom ze środowiska cywilnego, którzy w mijającym roku w sposób szczególny wspierali naszą dywizję i zasłużyli na szczególne podziękowania.
 

Statuetki otrzymali:
Witold Wróblewski — prezydent Elbląga
Jerzy Wilk — poseł na Sejm RP, były prezydent Elbląga
Jarosław Szlaszyński — starosta augustowski
Wojciech Prokocki — starosta bartoszycki
Ppłk Arkadiusz Kujawa — 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku
Por. Piotr Szpigiel — 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej
Chor. Sebastian Jaszak — 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej
St. szer. Damian Szafran — 15 Pułk Przeciwlotniczy w Gołdapi

 

 

 

 

mjr Zbigniew Tuszyński, oficer prasowy 16PDZ

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe