Policjanci rozwiali wątpliwości seniorów. Dla bezpieczeństwa

  • 19.10.2016, 12:07
  • st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policjanci rozwiali wątpliwości seniorów. Dla bezpieczeństwa KPP w Braniewie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy udziale zaproszonych gości, przeprowadzili debatę z seniorami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych.

Prelegenci przedstawili zebranym metody działania oszustów, uczyli jak unikać zagrożeń, zwracali szczególną uwagę na rolę odblasków, a także zachęcali do udziału w dyskusji.

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym. Zorganizowane działania mają eliminować zagrożenia z jakim mogą spotkać się seniorzy. W tym celu funkcjonariusze zorganizowali wczoraj debatę, by zwrócić uwagę seniorów na wszelkie sytuacje, które w sposób niekorzystny wpływają na ich funkcjonowanie w naszym społeczeństwie.

Spotkanie odbyło się w Braniewskim Centrum Kultury. Zaproszonych gości powitał komendant powiatowy Policji w Braniewie podinsp. Edward Szydłowski. Podczas dwugodzinnej prelekcji funkcjonariusze przypomnieli seniorom o przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych,rowerzystów i kierowców oraz przestrzegali przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi. Policjanci starali się uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Wiele cennych rad udzieliła również Pani Beata Wachek – dyrektor braniewskiej placówki banku.

Podczas debaty zaproszeni gości chętnie włączali się w dyskusję, a na wszelkie pytania dotyczące ich wątpliwości z zakresu właściwego poruszania się po drogach odpowiadał funkcjonariusz z Ogniwa Ruchu Drogowego – st.asp. Jan Boncal.Seniorzy podzielili się rówież z policjantami swoimi spostrzeżeniami na temat tych czynników, które negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa.

 

st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe