Z liną czołgową i skrzynką z amunicją

  • 09.10.2016, 20:39 (aktualizacja 09.10.2016, 20:45)
  • st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Z liną czołgową i skrzynką z amunicją KPP w Braniewie
Bieg z ważącą 35 kilogramów liną czołgową, czy trzymetrową drewnianą belką o wadze 40 kg, dostarczanie 17 kg skrzynki z amunicją czołgając się pod bojowymi zasiekami, czy bojowym wozem rozpoznania — to tylko niektóre z konkurencji „Biegu Pancerniaka”, zorganizowanego przez żołnierzy braniewskiej brygady.

W biegu zorganizowanym przez 9. Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej uczestniczyli między innymi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Zajęli oni 2. miejsce wśród drużyn mundurowych i 4. w ogólnej klasyfikacji.

Uświetnienie obchodów rocznicy brygady poprzez popularyzację sprawności użyteczno-bojowej, czyli nietypowych konkurencji wojskowych miało zacięty przebieg. Bieg z ważącą 35 kg liną czołgową, czy 3 m drewnianą belką o wadze 40 kg, dostarczanie 17 kg skrzynki z amunicją czołgając się pod bojowymi zasiekami, czy bojowym wozem rozpoznania, to niektóre z konkurencji „Biegu Pancerniaka”.

W konkurencjach rywalizowało osiem drużyn — cztery reprezentowały służby mundurowe (dwie drużyny z 9BBKPanc. I po jednej z Policji i Straży Granicznej w Grzechotkach), kolejne cztery to przedstawiciele klas wojskowych z Braniewa i Pasłęka.

Policyjna drużyna reprezentowana była przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego (post. Marek Horak i post. Rafał Karpiński) oraz dwóch funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.

W ogólnej kwalifikacji 1. miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy. Policyjna reprezentacja uplasowała się na 4. miejscu w ogólnej klasyfikacji i na 2. wśród drużyn formacji mundurowych.

Na uznanie zasługuje postawa przedstawicieli klas wojskowych. Jak powiedział jeden z policyjnych uczestników, rywalizacja pomiędzy uczestnikami była zacięta, a konkurencje wymagały tężyzny fizycznej. Najtrudniejszą okazała się niepozorna z wyglądu konkurencja biegu z belką czołgową.

Policjanci dopingowani byli przez obecnych na miejscu zawodów podinsp. Edwarda Szydłowskiego, komendanta powiatowego Policji i  nadkom. Krzysztofa Pytlarczyka, pierwszego zastępcę komendanta.

 

st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe