W podzięce za plony rozdzielili chleb

  • 16.09.2016, 21:00 (aktualizacja 16.09.2016, 21:10)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego
W podzięce za plony rozdzielili chleb Starostwo Powiatowe w Braniewie
Wyróżnienia dla rolników, przyznanie „Bursztynowego Ziarna”, ale przede wszystkim podziękowanie za tegoroczne plony — to tylko niektóre z wydarzeń tegorocznych „Dożynek Powiatowych”, które odbyły się w podbraniewskiej Bemowiźnie.

Organizatorami dożynek było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Urząd Gminy Braniewo. W uroczystości uczestniczyli rolnicy, samorządowcy oraz mieszkańcy powiatu.

Święto plonów zainaugurowali wicestarosta Artur Mieczaniec z wójtem Gminy Braniewo Tomaszem Sielickim.

Polową mszę św., w podzięce za zebrane plony, odprawili duchowni trzech wyznań. Podczas nabożeństwa przedstawiciele samorządów złożyli dary — w podzięce za hojność, bogactwo i urodzaj tegorocznych zbiorów.
Po zakończeniu mszy wicestarosta Artur Mieczaniec podziękował księdzu dziekanowi Leszkowi Galicy za homilię.

Podczas ceremoniału dożynkowego starościna i starosta dożynek — Danuta Hrycyna z Pęciszewa i Leszek Kołakowski z Braniewa — przekazali chleb na ręce wójta Tomasza Sielickiego, który przekazał go następnie gospodarzowi dożynek powiatowych, wicestaroście braniewskiemu Arturowi Mieczańcowi. Włodarze, wraz ze starostą i starościną dożynek częstowali pokrojonym chlebem wszystkich przybyłych gości i mieszkańców.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs na wieniec dożynkowy, który w tym roku wygrało Sołectwo Łajsy-Pajtuny.
Na dożynkach swoje stoiska zaprezentowały gminy z powiatu braniewskiego, koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, organizacje pozarządowe, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Braniewie, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy Oddział Braniewo, Nadleśnictwo Zaporowo oraz Koło Łowieckie Ponowa.
Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia zapewniając im liczne atrakcje.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, na której zaprezentowały się zespoły seniorów oraz młodzież z powiatu braniewskiego.
Główną atrakcją tegorocznych dożynek, był koncert zespołu Boys. Wystąpiły również zespół Gentelmen’s oraz grupa Dance.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację tegorocznej imprezy dożynkowej.

 

Zasłużeni dla rolnictwa
Wyróżniający się rolnicy i przedsiębiorcy z powiatu braniewskiego otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznaną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi, na wniosek starosty braniewskiego.
W tym roku otrzymali ją Adam Nisiewicz i Cezary Kałamaj.

 

Laureaci „Bursztynowego Ziarna”
Tomasz Sielicki, wójt Gminy Braniewo, wręczył tegorocznym laureatom „Bursztynowe Ziarno”.
Nagrody otrzymali: 
Anna Kowalczyk
Stanisław Misiura, właściciel Firmy Euro-Trans
Andrzej i Mirosław Demko, właściciele firmy Okmed
Wojciech Hołownia, właściciel Gospodarstwa Rolnego w Brzeszczynach
Teresa Olczak

 

Wyróżniający się rolnicy otrzymali puchary przyznane przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim. Wręczył je członek Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim Bogdan Pochodaj.
Wyróżniono:
Andrzeja Smyka
Irenę i Czesława Lesik
Kazimierza Nasternaka
Marię i Waldemara Grzywaczewskich
Marcina Badysza
Mariusza Kisiela

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego

Zdjęcia (213)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe