Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu

Niebezpieczne miejsca. Umieść je na mapie!

Gdzie czujecie się niebezpiecznie? Czy są takie miejsca, w których lepiej po zmroku nie chodzić? A może tuż pod Waszymi oknami dochodzi do przestępstw? Teraz ma zostać stworzona mapa zagrożeń, na której znajdą się takie właśnie miejsca.
Niebezpieczne miejsca. Umieść je na mapie!

Autor: Wojciech Andrearczyk

Wydawać by się mogło, że policjanci doskonale wiedzą, gdzie znajdują się miejsca, które są szczególnie niebezpieczne. Ale okazuje się, że poczucie zagrożenia w danym miejscu może być subiektywne. Dlatego policjanci chcą dowiedzieć się bezpośrednio od mieszkańców, czego się obawiają.
Po co? Chociażby po to, aby w tych miejscach częściej pojawił się patrol policji.

Stąd także dzisiejsze spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie, poświęcone stworzeniu „mapy zagrożeń”.

Na razie spotkali się na nim przedstawiciele służb mundurowych, samorządów, firmy ochroniarskiej i mediów. Ale już w najbliższym czasie policjanci zorganizują takie spotkania dla wszystkich mieszkańców powiatu braniewskiego (terminarz spotkań poniżej).

Już teraz każdy może zgłosić swoje propozycje do takiej mapy, wysyłając informację na adres e-mail: [email protected]

Wysyłając wiadomość każdy obywatel może zgłosić swoje propozycje i sugestie dotyczące miejsc, w których nie czuje się bezpiecznie, czy sytuacji, które sprawiają, że czuje się zagrożony. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał, a zdobyta wiedza będzie stanowiła pomoc w projektowaniu finalnej wersji mapy, która następnie zostanie umieszczona na stronie internetowej naszej komendy.

—Najistotniejsza jest wymiana informacji, pomiędzy policjantami i społeczeństwem — mówi insp. Grzegorz Sieński, komendant powiatowy Policji w Braniewie.

Nie chodzi jednak tylko o zagrożenia kryminalne, czy w ruchu drogowym. Zwrócił na to uwagę starosta braniewski Leszek Dziąg. Mówiąc m.in. o terminalach przeładunkowych gazu, czy brakach w wyposażeniu policji i straży pożarnej.

Swoją pomoc zadeklarował przedstawiciel firmy ochroniarskiej. Jej samochody przez całą dobę patrolują szereg miejsc w powiecie. Pracownicy ochrony zapewniają, że będą informować o zaobserwowanych podejrzanych sytuacjach.

Okazuje się także, że są miejsca, w których może dojść do bardzo groźnych zdarzeń. Poinformował o tym przedstawiciel Służby Ochrony Kolei. Na stacji kolejowej (towarowej) znajdują się towary wysokiego ryzyka (m.in. gaz). Tymczasem nie jest ona w żaden sposób chroniona, ani zabezpieczona. Tym samym mogę tam wejść osoby niepowołane.

Na temat bezpieczeństwa wypowiedzieli się również przedstawiciele straży pożarnej i straży granicznej. Deklarując daleko idącą współpracę i pomoc.


Terminy konsultacji dla mieszkańców:

Miasto i gmina Braniewo
9 lutego (wtorek), godz. 16.00 — Braniewskie Centrum Kultury

Miasto i gmina Frombork
9 lutego (wtorek), godz. 9.00 — sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy Frombork

Miasto i gmina Pieniężno oraz gmina Lelkowo
12 lutego (piątek), godz. 12.00 — Miejski Dom Kultury w Pieniężnie

Gminy Wilczęta i Płoskinia
18 lutego (czwartek), godz. 10.00 — świetlica Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach    

 


    

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
m 19.02.2016 19:17
Jaka ładna policjantka :) Pozdrawiam Panią Monikę :)

Reklama
Reklama
News will be here
Reklama