Chciał dostać się do Rosji. Za wszelką cenę

  • 19.09.2022, 13:28
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Chciał dostać się do Rosji. Za wszelką cenę © W-MOSG
GMINA BRANIEWO. Obywatel Niemiec, który kilkanaście dni temu staranował szlaban na przejściu w Grzechotkach, był również sprawcą wejścia na pas drogi granicznej.

Wszystko zaczęło się 27 sierpnia. Obywatel Niemiec chciał koniecznie wjechać do Rosji. Kiedy strona rosyjska odmówiła mu wjazdu, wrócił na terytorium Polski. Ruszył swoim BMW w rejon granicy – tzw. zielonej. Mężczyzna zatrzymał się tuż przed pasem granicznym, w okolicach Braniewa. Wysiadł z auta i wszedł na pas graniczny, po czym odjechał.

Ponownie stawił się do odprawy na drogowym przejściu w Grzechotkach, ale i tym razem strona rosyjska odmówiła mu wjazdu. Wówczas obywatel Niemiec, narodowości rosyjskiej ruszył z dużą prędkością, przejechał po kolczatce, staranował szlaban i oddalił się w kierunku Polski. Mężczyzna został zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

W tym samym czasie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie rozpoczęli poszukiwania osoby, która weszła na pas drogi granicznej. Okazało się, że jest nim 41-latek z Niemiec, który staranował szlaban na przejściu w Grzechotkach.

Mężczyzna przyznał się do winy i otrzymał kolejny mandat w wysokości 500 złotych.
 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
absurd
absurd 26.09.2022, 07:13
Chwilka, połamał szlaban po naszej stronie i dostał tylko mandat 500 zł?Jeżeli, ruski niemiec, zrobił to po naszej stronie, to mam nadzieje, że dostał na miejscu mandat 500 zł i sprawa z urzędu została skierowana do sądu za niszczenie mienia.
Karny
Karny 21.09.2022, 16:44
500 zł śmiech
... 5 lat i 10 tys minimum

Pozostałe