Haute couture – moda na pokaz. Definicja pojęcia i jego wymowa

  • 19.09.2022, 11:39
  • Artykuł partnera
Haute couture – moda na pokaz. Definicja pojęcia i jego wymowa
Haute couture to określenie, które powinna znać każda ekspertka czy pasjonatka mody. Jest ono określeniem na dział luksusowego krawiectwa, tworzącego unikatowe ubrania na specjalne zamówienie danego klienta. Stylizacje są niepowtarzalne i często zaskakujące – przede wszystkim przeznaczone na wybieg, nie zaś do codziennego użytku.

Termin pochodzi z języka francuskiego, przez co wiele osób napotyka problem w jego wymowie – poprawną wersją jest „ot kjutur”. Współcześnie definicja wychodzi poza ubrania – dotyczy całokształtu stylizacji, do której zalicza się również awangardowy makijaż.

Sztuka zawarta nie tylko w stylizacji. O makijażach na pokazach haute couture

Prezentacja kolekcji haute couture na wiosnę-lato 2022 zrobiła niemałe wrażenie. Charakteryzacje odchodziły bowiem od utartych wzorców, prezentując piękno w całkiem nowy sposób. Na światowych pokazach zauważyć można było nowy trend, określany mianem podwójnego widzenia. Alternatywą zwyczajnej kreski stało się przedłużenie czarnego makijażu wychodzącego aż poza kontur oka – w dodatku w dwóch równoległych liniach. Wielu osobom przypominało to ogon jaskółki, innym zaś ptasie dzioby, gdzie górna część jest dłuższa i większa od dolnej. Ten typ makijażu zrobił niemałą furorę, co dostrzec można w social mediach, gdzie ludzie odtwarzają make-up prosto z wybiegu na sobie. Ciekawym elementem stały się również ozłocone kolory ziemi w subtelnej wersji – jeden z projektantów przedstawił swoją wizję oka, na którym obie kreski znajdują się na górnej powiece – pierwsza jest przedłużeniem cieni, druga zaś (będąca bardziej półkolistą) odbita jest ponad nią. Przerwa utworzona między obiema pozłacanymi liniami nie konkuruje z łukiem brwiowym, tym samym nadając spojrzeniu większej głębi. Kolejnym hitem, który niezaprzeczalnie podbił serca tysiąca osób został biały eyeliner – matowe wykończenie, na myśl przywodzące korektor, czyni kreskę poprowadzoną pod dolną powieką bardziej intensywną. Miłośnicy futurystycznych makijaży, zgłoście się! To właśnie coś dla was.

Zrób to sama! Domowe haute couture

Oczywiście wszystkie opisane wyżej trend możesz śmiało wprowadzić do swoich codziennych wariacji makijażowych. Doskonale nadaje się na imprezy, wyjścia ze znajomymi czy nawet do pracy. Transparentnie podkreśla zalety, wyróżniając twoją twarz z tłumu. Makijażystki z pokazów doradzają, aby w 2022 roku przeważała naturalność połączona ze znakomitymi dodatkami w postaci wcześniej opisywanych kresek. Oczy powinny być podkreślone i kryć w sobie drapieżność – moda jest odważna, zupełnie jak makijaże! Uzyskaj niesamowity efekt, wybierając doskonały tusz do rzęs; w drogerii online Wispol z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ceny produktów makijażowych w sieci często okazują się sporo niższe od tych prezentowanych stacjonarnie. Oszczędności z tuszu możesz wydać na biały eyeliner! I voilà, makijaż w stylu haute couture gotowy.

 

 

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe