Jak zadbać o bezpieczeństwo psa w aucie? Smycz do samochodu dla psa to Twoje rozwiązanie

  • 19.09.2022, 10:32 (aktualizacja 19.09.2022, 11:36)
  • Artykuł partnera
Jak zadbać o bezpieczeństwo psa w aucie? Smycz do samochodu dla psa to…
Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że podróże z psem należą do najprzyjemniejszych! Czy jest coś lepszego niż przeżywanie wspaniałych chwil ze swoim pupilem? Oczywiście, że nie! Wożenie psa samochodem wymaga jednak właściwego przygotowania. Ma to na celu zadbanie zarówno o jego jak i nasze bezpieczeństwo.

Bez dwóch zdań obowiązkowym elementem okazuje się być smycz do samochodu dla psa! W niniejszym artykule wskażemy Ci jaką należy wybrać, aby dobrze spełniła swoje zadanie. Czytaj dalej!

Bądź odpowiedzialnym opiekunem i kierowcą! Twój pies musi być przypięty. Sprawdź dlaczego

Obowiązkiem każdego opiekuna czworonożnego przyjaciela jest zadbanie o jego bezpieczeństwo w czasie samochodowych podróży, swoje oraz innych uczestników ruchu. Zdarzają się osoby, których pies biega po całym aucie. Takie sytuacje są niedopuszczalne! Luźno poruszający się czworonóg po aucie po pierwsze w czasie hamowania może ulec poważnemu wypadkowi, a po drugie może skutecznie przeszkodzić w prowadzeniu pojazdem. Kierowca musi być przez cały czas skupiony na drodze, aby nie dopuścić do wypadku lub kolizji. Pies w żaden sposób nie powinien utrudniać prowadzenia, ograniczać widoczności, a co najważniejsze powinien być właściwie zabezpieczony przed poruszaniem się po samochodzie. Wielu właścicieli wychodzi z błędnego założenia, że przecież ich pies jest spokojny, jeździł tak zawsze i całą drogę śpi. Nie przesadzimy jeśli uznamy takie zachowanie za skrajnie nieodpowiedzialne. Jazda samochodem bywa nieprzewidywalna. Nie jesteśmy w stanie określić kiedy będziemy musieli ostra zahamować. Dodatkowo na ulicy jest bardzo dużo różnych dźwięków, których pies najzwyczajniej w świecie może się wystraszyć.

Wytrzymała smycz do samochodu dla psa to gwarancja Waszego komfortu i bezpieczeństwa

Jednym z najwygodniejszych sposobów na zadbanie o bezpieczeństwo pupila jest smycz do samochodu dla psa. Daje zwierzakowi bardzo dużo swobody jednocześnie chroniąc go jakimikolwiek urazami. Wybierając taki sposób zabezpieczenia należy wziąć po uwagę, że smycz powinna zostać zamocowana do szelek. W przypadku obroży nawet niewielkie pociągnięcie generuje zbyt duży nacisk na tchawicę. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na rozmiar smyczy, który powinien być doprany do wielkości psa. Nie bez znaczenia pozostaje materiał z jakiego smycz do samochodu dla psa została wykonana. Dodatkowe wzmocnienia wpłyną na większą trwałość oraz wytrzymałość na jakiekolwiek uszkodzenia. Wysokiej jakości produkty oferuje wszystkim miłośnikom czworonożnych przyjaciół sklep TATAR DOG. To właśnie tu znajdziesz polski produkt wyróżniający się profesjonalizmem w każdym detalu. Gruba taśma z dodatkowymi wzmocnieniami w postaci nici typu tytan zapewni Twojemu pupilowi bezpieczeństwo na najwyższym poziomie! Zapoznaj się z ofertą czym prędzej, w końcu niesamowita podróż pełna wrażenia czeka właśnie na Was!

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe