Lasy mogą przekazać działkę pod budowę nowej komendy strażackiej

  • 13.09.2022, 13:10 (aktualizacja 13.09.2022, 13:18)
  • Wojciech Andrearczyk
Lasy mogą przekazać działkę pod budowę nowej komendy strażackiej © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Po wielu, wielu latach może wreszcie dojść do prawdziwego przełomu w kwestii lokalizacji i budowy nowej braniewskiej jednostki Straży Pożarnej.

O konieczności budowy nowej siedziby braniewskiej komendy powiatowej PSP mówi się od kilkunastu lat. Wielokrotnie podkreślając, że „temat jest trudny”. Istniejącej komendy nie da się rozbudować – jest „wciśnięta” pomiędzy dwa bloki mieszkalne i ograniczona przepływającą obok rzeką.

Stąd jedynym rozwiązaniem jest budowa nowej komendy, w zupełnie nowym miejscu. Właśnie pojawiła się taka perspektywa. Według wstępnych założeń miałaby ona zostać zlokalizowana przy ul. Elbląskiej (obok działki, na której znajdował się skład węgla, tuż przed cmentarzem).

— W siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące pozyskania z zasobów Lasów Państwowych gruntu pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie. — Uczestnicy spotkania jednoznacznie wskazali potrzebę podjęcia działań zmierzających do powstania nowej strażnicy.

W spotkaniu uczestniczyli Magdalena Kapuścińska – zastępca dyrektora generalnego ds. nieruchomości i zamówień, Michał Gzowski – rzecznik prasowy LP, Barbara Widerska –  nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo, Karol Motyka – starosta braniewski, Mirosław Kudliński – wicestarosta braniewski, Marek Siejk – inspektor ds. bezpieczeństwa publicznego w Starostwie Powiatowym w Braniewie i bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

— Władze powiatu braniewskiego podjęły działania zmierzające do pozyskania działki należącej do LP, która zlokalizowana jest przy ul. Elbląskiej w Braniewie — mówi bryg. Ścibiorek. — Strony przedstawiły argumenty oraz propozycję zamiany gruntu pod komendę na inne grunty, które mogą zostać przekazane Lasom Państwowym.

Dodatkowo podczas spotkania omówiono współpracę w zakresie ochrony ppoż. lasów oraz doposażania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W 2022 roku zaplanowano realizację ćwiczeń międzypowiatowych w zakresie ochrony ppoż. lasów z udziałem jednostek PSP, OSP oraz nadleśnictw dwóch powiatów.
Rozmawiano również o remontach dróg powiatowych, aby mogły mieć odpowiednie parametry techniczne do poruszania się po nich ciężkich samochodów transportujących drewno.
 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe