Początek roku szkolnego w szkołach średnich

  • 01.09.2022, 17:00 (aktualizacja 01.09.2022, 17:10)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Początek roku szkolnego w szkołach średnich © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. Starosta braniewski Karol Motyka i wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie i w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie, wicestarosta Krzysztof Kowalski i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk wzięli udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie.

Uroczyste apele w szkołach rozpoczęto od hymnu państwowego. Następnie głos zabrali dyrektorzy szkół, którzy przywitali zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie gorąco przywitano uczniów klas pierwszych, którzy podejmują naukę w nowych placówkach.
Pierwszy września wiąże się z bolesnym okresem w dziejach historii narodu polskiego, dlatego nawiązano do 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W trakcie akademii w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie, wicedyrektor Jolanta Wardzińska odebrała z rąk icestarosty Krzysztofa Kowalskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Łukasza Korneluka nagrodę Starosty Braniewskiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Apele były również okazją do wręczenia nauczycielom aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie.

W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a kadrze pedagogicznej i pracownikom szkół powodzenia w codziennej pracy.

 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (107)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe