Wyjeżdżają do pszczół, os i szerszeni

  • 11.08.2022, 21:40
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Wyjeżdżają do pszczół, os i szerszeni © KP PSP w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Tak jest co roku – latem strażacy notują zwiększoną liczbę wyjazdów do interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych, czyli os, pszczół i szerszeni.

Do usuwania owadów, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu ludzkiemu, wyjeżdżają zarówno strażacy Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.

— Należy podkreślić, że interwencje Państwowej Straży Pożarnej przy zdarzeniach, w których nie ma gniazda, a jedynie latające owady nie przynoszą pożądanych rezultatów, a ponadto blokują możliwość interwencji przy zdarzeniach stwarzających większe zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi – na przykład pożary czy wypadki drogowe — przypomina bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie. — W związku z powyższym zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu braniewskiego o większą rozwagę przy wzywaniu jednostek Straży Pożarnej w takich przypadkach.

Straż Pożarna interweniuje jedynie w wypadkach bezpośredniego zagrożenia dla życia ludzi ze strony owadów. W ostatnich dniach interwencje takie przeprowadzili strażacy ochotnicy z OSP Braniewo oraz strażacy PSP, którzy usuwali gniazda owadów z budynku wielorodzinnego oraz urzędu miasta.

— Zgłaszanie gniazd owadów powinno odbywać się w godzinach popołudniowych – wczesnowieczornych, kiedy to owady zlatują się do gniazd. Wówczas efekt działań straży pożarnej jest prawidłowy i skuteczny — mówi bryg. Ścibiorek.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe