Wyjadą na misję do Macedonii

  • 09.08.2022, 13:15
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Wyjadą na misję do Macedonii © W-MOSG
REGION. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia SG pojadą wspierać macedońskie służby w ochronie granicy. Przez miesiąc będą patrolować macedońsko-grecką granicę, by zapobiec nielegalnej migracji.

Z funkcjonariuszami wyjeżdżającymi do Macedonii spotkali się gen. bryg. SG Robert Inglot oraz płk SG Adam Pacuk. Komendanci obu kętrzyńskich jednostek podziękowali funkcjonariuszom za zgłoszenie się do udziału reprezentowania polskiej Straży Granicznej na arenie międzynarodowej. Zaznaczyli,  że każda zagraniczna misja jest cennym doświadczeniem i życzyli delegowanym powodzenia podczas VI edycji misji w Macedonii.
Komendant W-MOSG gen. bryg. SG Robert Inglot podkreślił również, że wspieranie kolegów z innych państw, pozwoli na wymianę doświadczeń, przede wszystkim  w zakresie ochrony granicy tzw. „zielonej”.

Służba 17 Strażników Granicznych z Warmii i Mazur (13 z W-MOSG i 4 z CSSG) rozpocznie się 14 sierpnia i potrwa do 15 września 2022 r. Wyjazd poprzedzi tygodniowe szkolenie zgrywające w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Głównym zadaniem delegowanych będzie ochrona tzw. zielonej granicy. Na misję wyjeżdżają wraz ze sprzętem służbowym do ochrony granicy.

Od początku roku dziewięciu funkcjonariuszy z W-MOSG uczestniczyło w operacjach zagranicznych koordynowanych przez Agencję Frontex m.in. w Albanii, Bułgarii i Grecji. 4 funkcjonariuszy obecnie przebywa na misjach zagranicznych, m.in. na Cyprze i Litwie oraz w Mołdawii i Rumunii.

 

 


REKLAMA

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe