MOPS wspiera braniewskich seniorów

  • 12.08.2022, 15:51 (aktualizacja 12.08.2022, 15:54)
  • Inf. prasowa MOPS w Braniewie
MOPS wspiera braniewskich seniorów © MOPS w Braniewie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Braniewie w roku 2022 przystąpił do programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” skierowany jest  do osób, które ukończyły 65 lat. O wsparcie mogą zwrócić się seniorzy, którzy mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

W ramach Korpusu Wsparcia Seniorów realizowane są dwa moduły działań.

Pierwszy z nich polega na zapewnieniu wsparcia społecznego przez pracowników ośrodka pomocy społecznej i wolontariuszy, którzy m.in. pomagają w zakupach, w wizytach u lekarza i w załatwianiu podstawowych spraw urzędowych. Pomoc obejmuje również dostarczenie ciepłych posiłków, produktów żywnościowych oraz paczek z podstawowymi artykułami pierwszej potrzeby. W ramach tego modułu seniorzy mogą uzyskać wsparcie psychologiczne.

Moduł drugi ma poprawić bezpieczeństwo oraz samodzielne funkcjonowanie osób starszych w miejscu zamieszkania, przez tzw. opiekę na odległość. Zapewniają ją „opaski bezpieczeństwa”. Opaski wyposażone są w co najmniej dwie wybrane funkcje, np. przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami lub funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe.

Mając na względzie powyższe apelujemy do Seniorów, aby zgłaszali się na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie tel. 55 506 53 30.
Program będzie realizowany do 31 grudnia 2022 r.

 

Inf. prasowa MOPS w Braniewie

Podziel się:Pozostałe