Pułkownik Barabieda został generałem

  • 04.08.2022, 19:30
  • Wojciech Andrearczyk
Pułkownik Barabieda został generałem © 9BBKPanc.
Pułkownik Grzegorz Barabieda, do stycznia tego roku dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, otrzymał nominację generalską.

Płk Barabieda był dowódcą 9BBKPanc. przez dziesięć miesięcy – od 29 marca 2021 r. do 1 lutego 2022 r. Z dniem 1 lutego 2022 r. objął dowodzenie 10 Brygadą Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Przed objęciem obowiązków dowódcy 9BBKPanc. płk Grzegorz Barabieda był szefem Zarządu Planowania Rozwoju w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. W marcu 2021 r. zastąpił na stanowisku dowódcy braniewskiej brygady płk. Dariusza Kosowskiego, który dowodził 9 brygadą od kwietnia 2018 roku.

4 sierpnia 2022 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda, mianował płk. Barabiedę na stopień generała brygady. Akt mianowania zostanie wręczony przez Prezydenta RP 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego.

 

 


REKLAMA

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe