Rusza modernizacja oczyszczalni

  • 04.08.2022, 16:35 (aktualizacja 04.08.2022, 16:37)
  • Inf. prasowa UG w Lelkowie
Rusza modernizacja oczyszczalni © Archiwum UG w Lelkowie
ZAGAJE. W Zagajach (gm. Lelkowo) rozpoczęły się prace modernizacyjne oczyszczalni ścieków.

— Już wkrótce cały kompleks oczyszczalni w Zagajach będzie wyglądał zupełnie inaczej i przez długie lata służył mieszkańcom — mówi Łukasz Skrzeszewski, wójt Gminy Lelkowo. — Oczyszczalnia to coś, czego nie widać, większość elementów umieszczona jest pod ziemią, ale ma niezmiernie istotne znaczenie i wpływ na nasze codzienne życie. W jakim stanie technicznym była ta oczyszczalnia przez ostatnie lata – najlepiej pokazują to załączone zdjęcia.

Nazwa zadania to „Modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie Lelkowo w systemie zaprojektuj i wybuduj na modernizację oczyszczalni ścieków w miejscowości Zagaje”. Wykonawcą jest firma AdPoint Sp. z o. o.
Zakres prac obejmuje modernizację bloku biologicznego oczyszczalni, kapitalny remont budynku technicznego wraz z jego wyposażeniem oraz zagospodarowanie terenu oczyszczalni.
Planowany termin zakończenia prac to październik 2022 r.

Koszt całej inwestycji to niemal 1,5 mln złotych,  z czego 1,3 mln złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a pozostała kwota to pieniądze pochodzące z budżetu gminy.

To początek inwestycji w gminne wodociągi, które zaplanowane zostały na najbliższe lata.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa UG w Lelkowie

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe