Beton architektoniczny – do jakich wnętrz pasuje? Poznaj szerokie możliwości modnego materiału dekoracyjnego!

  • 03.08.2022, 19:37
  • Artykuł partnera
Beton architektoniczny – do jakich wnętrz pasuje? Poznaj szerokie możliwości…
Beton to niezwykle cenny materiał budowlany, ale także aranżacyjny. Jest to możliwe dzięki istnieniu jego cennej odmiany, która znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzu mieszkania, jak i na zewnątrz domu. Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, ponieważ beton architektoniczny łączy w sobie fantastyczne parametry odpornościowe z nadzwyczajnym ładunkiem estetycznym.

Coraz więcej osób stawia na ten materiał i z powodzeniem znajdziesz go na ścianach wewnętrznych nowoczesnych mieszkań i hoteli, oraz na przykład w formie elewacji. W tym wpisie dowiesz się, do jakich wnętrz pasuje beton architektoniczny oraz w jakiej formie można je zastosować.

 

Do jakich wnętrz pasuje beton architektoniczny?

Beton jest niezwykle wyraźny i ma zdefiniowaną tożsamość – to właśnie dlatego jest fantastycznym, aranżacyjnym tłem. Potężny ładunek industrialności, jaki w sobie niesie, pozwala się połączyć w wielu miejscach. Kompozycje ścienne z betonu architektonicznego na pierwszą myśl narzucają minimalizm, tak więc skandynawski styl aranżacji świetnie koresponduje z tym materiałem. To jednak nie koniec połączeń. Fani przestrzeni vintage, art deco czy właśnie maksymalnej industrialności również mogą sięgnąć po betonowe płyty. Beton we wnętrzu bowiem świetnie połączyć można z drewnem. Taki mariaż świetnie się uzupełnia. Naturalność betonu i drewna razem tworzy nowoczesny design, łącząc ciepło i chłód. Styl industrialny od razu narzuca także połączenie betonu z cegłą. Jeśli interesuje Cię loftowy klimat, to warto przemyśleć wprowadzenie płyt naściennych z betonu architektonicznego.

Płyty z betonu architektonicznego na ścianę są świetnym dodatkiem aranżacyjnym, ale też głównym motywem

Wykorzystując beton we wnętrzu swojego mieszkania, możesz zastosować go w formie uzupełniającej wystrój lub też jako jego kluczowy element. Beton we wnętrzu może wydawać się zbyt surowy, niemniej – jeśli połączysz go z interesującymi meblami, odpowiednimi tkaninami i zielonymi dodatkami, to nawet jeśli stawiasz na klasyczny wystrój z ciepłym klimatem, osiągniesz podobny efekt. Beton architektoniczny to niezwykle uniwersalny materiał, ze względu na różnorodność jego faktu. Mówiąc o płytach naściennych, świetny przykład szerokich możliwości możesz znaleźć na stronie firmy VHCT, pod linkiem: https://www.vhct.pl/beton-architektoniczny/lamele-scienne-betonowe/. Lamele ścienne to powracający motyw w nowoczesnym wydaniu. Co więcej, zastosowanie znajdą zarówno w salonie, jak i kuchni czy przedpokoju. Wszystko zależy od Twojej wizji. Inny ciekawy przykład stanowią płyty we wzór francuskiej jodełki. Warto zapoznać się bliżej z ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi betonu architektonicznego, odwiedzając wskazaną wcześniej stronę profesjonalnego producenta.

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe