Od siedemdziesięciu lat – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

  • 03.08.2022, 19:19
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie / Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Od siedemdziesięciu lat – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” © Starostwo Powiatowe w Braniewie
KIERPAJNY WIELKIE. Ochotnicza Straż Pożarna w Kierpajnach Wielkich obchodziła 70-lecie istnienia. Wspólnie z uroczystościami strażackimi odbyła się doroczna Kierpajniada.

Święto rozpoczęła polowa msza św. w intencji strażaków, którą odprawił ks. proboszcz Stanisław Łomnicki.

W uroczystości uczestniczył wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński, który na ręce dh. prezesa Andrzeja Pyśkiewicza wręczył medal pamiątkowy w podziękowaniu za współpracę z Powiatem Braniewskim.

Uroczysta zbiórka była okazją do podziękowań i wręczenia wyróżnień strażakom-ochotnikom. Słowa podziękowania pod adresem druhów – za ich trud wkładany w wykonywanie strażackich obowiązków – skierował wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Pieniężnie druh Leszek Kłębucki oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Zasłużeni strażacy z jednostki OSP Kierpajny Wielkie otrzymali odznaki: „Strażak Wzorowy” i „Za wysługę lat”.

Zgromadzeni na uroczystości wysłuchali orkiestry strażackiej z Ornety, która uświetniła jubileusz. Po uroczystej zbiórce odbyła się wspólna biesiada strażaków i mieszkańców.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie / Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe