Wniosek na dofinansowanie remontu ulicy Szkolnej

  • 29.07.2022, 19:23 (aktualizacja 29.07.2022, 19:27)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Wniosek na dofinansowanie remontu ulicy Szkolnej © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. Zarząd Powiatu Braniewskiego przystąpił do programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Jest to piąta edycja przeznaczona na rozwój stref przemysłowych – mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński.

Wniosek został złożony na modernizacje drogi powiatowej – ul. Szkolnej w Braniewie. Celem inwestycji jest poprawa warunków komunikacyjnych w zakresie obsługi ruchu drogowego na dojeździe od drogi wojewódzkiej 507 do terminala intermodalnego Cargosped Braniewo. Efektem przedsięwzięcia będzie rozwój stref przemysłowych miasta związanych z działalnością terminala, zwiększenie przepustowości korytarza drogowego i usprawnienie korytarza.

— Droga powiatowa nr 1314N odc. ulicy Szkolnej w Braniewie wymaga modernizacji, obejmującej przede wszystkim wzmocnienie konstrukcji i dostosowanie nośności do transportu ciężkiego — mówi wicestarosta Mirosław Kudliński. — Modernizacja wskazanego odcinka drogi stanowi element zrównoważonego rozwoju, w ramach którego Powiat Braniewski prowadzi od kilku lat, systematyczne naprawy ważnych komunikacyjnie szlaków, łączące istotne obszary o znaczeniu gospodarczym i społecznym.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe