Wspólne świętowanie policjantów i mieszkańców

  • 29.07.2022, 17:44 (aktualizacja 29.07.2022, 18:52)
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Wspólne świętowanie policjantów i mieszkańców © KPP w Braniewie
BRANIEWO. Na placu przed Komendą Powiatową Policji w Braniewie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tym szczególnym dniu funkcjonariusze odbierali odznaczenia oraz awanse. Nie zabrakło także słów podziękowań, które kierowali do policjantów przemawiający. Obchody zakończyły się festynem dla mieszkańców.

W tegorocznych obchodach Święta Policji uczestniczyli nadinsp. Tomasz Klimek – komendant wojewódzki Policji w Olsztynie, Piotr Opaczewski – wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, podinsp. Tadeusz Telenga – szef braniewskich funkcjonariuszy, policjanci z powiatu braniewskiego, ich rodziny, przedstawiciele samorządów lokalnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

Ten szczególny dzień dla funkcjonariuszy rozpoczął się uroczystą mszą św. w bazylice mniejszej w Braniewie. Akademia, w trakcie której policjanci odebrali odznaczenia i awanse odbyła się na placu przed budynkiem komendy.

Medal za długoletnią służbę nadawany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Z okazji tegorocznego Święta Policji srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczony został nadkomisarz Robert Wardyn – naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Braniewie.
Trud, który podczas codziennej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa wkładają podinspektor Jarosław Przyborowski – naczelnik Wydziału Kryminalnego braniewskiej komendy oraz komisarz Rafał Łastówka – oficer dyżurny, został zauważony i doceniony przez Komendanta Głównego Policji, który z okazji Święta Policji wyróżnił policjantów odznaką „Zasłużony Policjant”.
Podczas Święta Policji awansowano 36 funkcjonariuszy: 2 w korpusie oficerów młodszych, 20 w korpusie aspirantów, 7 w korpusie podoficerów, 7 w korpusie szeregowych Wśród nich 5 policjantom udzielone wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Jest to wyróżnienie policjanta, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe.

W trakcie akademii podinsp. Tadeusz Telenga wręczył pamiątkowy medal nadinsp. Tomaszowi Klimkowi. Był to wyraz wdzięczności za nieustające wsparcie, którego udziela Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie braniewskim funkcjonariuszom.

Święto Policji to szczególny dzień nie tylko dla policjantów, ale i pracowników cywilnych. Podczas uroczystej akademii Komendant Powiatowy Policji podziękował 24 osobom, bez których codzienna służba funkcjonariuszy byłaby niemożliwa. To właśnie ich trud zapewnia funkcjonowania całej jednostki – od przysłowiowej kartki papieru po sprawność sprzętu teleinformatycznego oraz transportowego.

Podczas tegorocznej uroczystości braniewscy funkcjonariusze zostali uhonorowani medalami za swoje zaangażowanie w realizację zadań wspólnie ze strażakami. Trzech policjantów zostało uhonorowanych medalem za zasługi dla pożarnictwa, czterem przyznano natomiast pamiątkowy medal z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Święto Policji to także doskonała okazja, by podziękować tym, którzy każdego roku wspierają działania funkcjonariuszy. Podinsp. Tadeusz Telenga wręczył przedstawicielom instytucji, samorządów lokalnych i współpracujących z Policją służb mundurowych pamiątkowe medale, jako dowód uznania za okazaną pomoc w realizacji naszych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz za współpracę między służbami w obszarze bezpieczeństwa lokalnego.

Tegorocznym obchodom Święta Policji towarzyszyły dwa konkursy. 12 lipca odbyły się zawody strzeleckie. I. miejsce zajął sierż. szt. Marek Horak, na II. miejscu podium uplasował się asp. Dariusz Koczan, III miejsce zajął nadkom. Robert Wardyn. 24 lipca rozstrzygnięto zawody wędkarskie. Najładniejszy okaz złowił asp. szt. Daniel Dalidowicz z synami. Połowy sukcesem zakończyli również nadkom. Krzysztof Stodulski z rodziną oraz asp. Dariusz Koczan z bliskimi.

Uroczysta akademia zakończyła się wystąpieniami zaproszonych gości. Przemówienia okolicznościowe wygłosili – nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki Policji w Olsztynie, Piotr Opaczewski, wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Po części oficjalnej funkcjonariusze zaprosili wszystkich do udziału w festynie, w trakcie którego policjanci oraz strażacy zaprezentowali swój specjalistyczny sprzęt. Podczas festynu funkcjonariusze, wspierani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, zorganizowali konkursy dla dzieci. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy. Jedną z atrakcji dla najmłodszych było również malowanie twarzy.
 

Medal od wicestarosty
W uroczystości Święta Policji uczestniczyli także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie: wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Bogdan Jarmoła.
Z okazji święta policji wicestarosta Mirosław Kudliński wręczył komendantowi powiatowemu Policji podinspektorowi Tadeuszowi Telendze medal pamiątkowy – w podziękowaniu za współpracę z Powiatem Braniewskim.

 

 


REKLAMA

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe