Dobrze, że wróciliście. Cali i zdrowi [ZDJĘCIA]

  • 27.07.2022, 18:23 (aktualizacja 27.07.2022, 18:27)
  • Zespół prasowy 9BBKPanc.
Dobrze, że wróciliście. Cali i zdrowi [ZDJĘCIA] © Zespół prasowy 9BBKPanc. i Zespół reporterski 16DZh
BRANIEWO. Były kwiaty, uściski, łzy szczęścia – zarówno witających, jak i witanych oraz to cudowne uczucie ulgi, że wreszcie są – cali i zdrowi – w domu. 27 lipca w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyła się uroczystość powitania żołnierzy X. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

Do kraju wrócili po sześciu miesiącach służby na misji w Republice Łotewskiej. Stanowili część rozlokowanej w tym kraju na mocy decyzji szczytu NATO w Warszawie Batalionowej Grupy Bojowej Sojuszu pod kanadyjskim dowództwem.

— Jako ambasadorowie Sił Zbrojnych RP potwierdziliście, że na polskiego żołnierza, w tym żołnierza 9BBKPanc., zawsze można liczyć — mówił płk Tomasz Biedziak, który przywitał żołnierzy w imieniu dowódcy głównego RSZ i dowódcy 16DZ.

Za zrealizowanie zadania w tym  trudnym dla regionu okresie podziękował żołnierzom płk. Krzysztof Gandziarek, który reprezentował Dowództwo Operacyjne RSZ. Każdy z przemawiających życzył żołnierzom chwili „pomisyjnego oddechu” i zasłużonego odpoczynku w rodzinnym gronie.

Ważnym punktem uroczystości było podpisanie protokołów przekazania podległości X zmiany.

Misjonarze z Łotwy nie przyjechali z pustymi rękoma. Do Braniewa przywieźli specjalny prezent, w postaci pamiątkowego drogowskazu, który zdający obowiązki dowódcy X zmiany mjr Wojciech Tuchalski  wręczył dowódcy 9 brygady płk Sławomirowi Lidwie.

Uroczystość zakończyła wspólna defilada pododdziałów 9 brygady, X zmiany i orkiestry wojskowej z Elbląga. Defiladę obserwowali przybyli na uroczystość goście, wśród nich samorządowcy i rodziny żołnierzy.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Zespół prasowy 9BBKPanc.

Zdjęcia (122)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe