Komendanci straży sprawdzili bezpieczeństwo harcerzy

  • 27.07.2022, 17:11
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Komendanci straży sprawdzili bezpieczeństwo harcerzy © KP PSP w Braniewie
FROMBORK. Warmińsko-mazurski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński, w towarzystwie zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Ostrowskiego oraz komendanta powiatowego PSP w Braniewie bryg. Ireneusza Ścibiorka odwiedził obóz harcerski.

Obozowisko harcerskie zlokalizowane jest we Fromborku, w zalesionym parku. W letnim wypoczynku, który rozpoczął się w sobotę, 23 lipca, uczestniczy łącznie niemal 70 harcerzy z województwa warmińsko-mazurskiego.

W trakcie spotkania nadbryg. Tomasz Komoszyński zapoznał się z planem i organizacją harcerskiego obozowiska oraz warunkami wypoczynku. Spotkanie z harcerzami na obozowiskach to doskonała forma edukacji o bezpieczeństwie oraz przybliżenie roli i zadań Straży Pożarnej. Wizyta strażaków oraz omawianie bezpieczeństwa w trakcie obozowiska pod namiotami to również efekt podpisanego przez Komendanta Głównego PSP, Komendanta Głównego Policji, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz organizacji harcerskich „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z 19 czerwca 2019 r. W dokumencie uzgodnione zostały zasady i procedury postępowania obejmujące przygotowanie do obozowej akcji letniej oraz sytuacje zagrożenia życia i zdrowia.

Wypoczywający harcerze otrzymali od strażaków słodki prezent, a spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe