Konferencja „Polska Strefa Inwestycji”

  • 21.07.2022, 18:25 (aktualizacja 21.07.2022, 22:47)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Konferencja „Polska Strefa Inwestycji” © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Braniewie odbyła się konferencja pod tytułem „Polska Strefa Inwestycji – szansa na rozwój przedsiębiorstw i gmin”.

Przybyłych samorządowców i przedsiębiorców przywitał starosta braniewski Karol Motyka, wicestarosta Krzysztof Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk oraz prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Żochowski.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to program wsparcia firm inwestujących w Polsce. Wsparcie to polega na zwolnieniu w podatku dochodowym firm realizujących nowe inwestycje.
W województwie warmińsko-mazurskim wsparcie to może wynosi nawet do 70 procent wartości inwestycji. Obecnie nie ma już ograniczenia terytorialnego, każdy teren może stać się terenem inwestycyjnym, na którym inwestorowi przysługiwać będą ulgi. Zatem inwestycje nie muszą być już lokowane na terenach wskazanych przez strefy ekonomiczne, teraz to samorządy mogą silniej wpływać na to, gdzie inwestycje będą lokowane.

Podczas konferencji przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawili zasady korzystania ze zwolnień podatkowych w ramach PSI oraz możliwość przyciągania nowych inwestycji na teren gmin.
 

Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe