Zasłużeni dla Straży Granicznej. I nowi strażnicy na polsko-rosyjskiej granicy [FILM, ZDJĘCIA]

  • 11.07.2022, 19:32
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Ślubowanie w SG, medale i wyróżnienia
loadingŁaduję odtwarzacz...
REGION. W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowali nowo przyjęci funkcjonariusze. Podczas uroczystości Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert INGLOT wręczył również medale i wyróżnienia.

Słowa roty wypowiedziało 25 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po szkoleniu zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendant W-MOSG pogratulował ślubującym wstąpienia w szeregi formacji.

Podczas uroczystości uhonorowano również funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 13 zasłużonym złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczono dwie osoby. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 16 osobom odznakę okolicznościową – Medal Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej wyróżniającym się w popularyzowaniu tradycji, historii i dokonań Straży Granicznej.
Odznakę Straży Granicznej odebrało trzech funkcjonariuszy SG.
W trakcie przedsięwzięcia komendant oddziału wręczył  pracownikom listy okolicznościowe z tytułu jubileuszu pracy zawodowej. Podziękował za trud pracy na rzecz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, życząc dalszych sukcesów zawodowych.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe