Kolejne mieszkanki powiatu oszukane w sieci

  • 04.07.2022, 16:27
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Kolejne mieszkanki powiatu oszukane w sieci
POWIAT BRANIEWSKI. Tylko w ciągu jednego dnia do braniewskich policjantów zgłosiły się trzy osoby poszkodowane działaniami oszustów. Przestępcy podszywając się pod znajomych, jak również rzekomych kupców, wzbogacili się kosztem mieszkanek powiatu braniewskiego.

Braniewscy policjanci zostali powiadomieni o trzech oszustwach na szkodę mieszkańców powiatu.
W dwóch przypadkach przestępcy podając się za „znajomych” namówili pokrzywdzonych do przesłania kodów BLIK i w ten sposób pozbawili swoje ofiary pieniędzy.
Trzecia z osób pokrzywdzonych wystawiła odzież na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Po chwili odezwał się rzekomy kupujący, który poprosił najpierw o adres e-mail, a następnie podesłał pewien link, który miał być gwarancją otrzymania zapłaty za sprzedane rzeczy. Pokrzywdzona postępowała zgodnie z instrukcjami, a gdy została przekierowana na stronę „banku” wpisała swoje dane do logowania. Finalnie z konta właścicielki zniknęło ponad 5 tys. złotych.

 

Policjanci cały czas przypominają i ostrzegają
Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy e-mailach wysłanych przez nieznane nam osoby. Zastanówmy się również, zanim komuś przekażemy kod BLIK do realizacji płatności z własnego konta, nawet jeśli suma jest dla nas niewielka. Zawsze skontaktujmy się najpierw ze znajomym i zapytajmy, czy faktycznie prosił o wsparcie finansowe poprzez komunikator społecznościowy.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe