Śmiertelny wypadek. Żołnierze brygady pierwsi na miejscu

  • 29.06.2022, 19:06
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Śmiertelny wypadek. Żołnierze brygady pierwsi na miejscu © KPP w Ostródzie / 9BBKPanc.
LIKSAJNY. Ciężarówka najechała na stojący na poboczu samochód osobowy. Niestety, kierowca osobówki, mimo pomocy żołnierzy z Braniewa, nie przeżył wypadku.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 czerwca, na drodze krajowej S7 w okolicy Miłomłyna. Kierowca ciężarowego Volvo zjechał na utwardzone pobocze i uderzył w stojącego tam osobowego Opla. W osobówce znajdował się 40-letni kierowca.

Na wypadek natknęli się żołnierze-ratownicy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy właśnie wracali wojskową karetką z działań prowadzonych poza rejonem macierzystej jednostki. W związku z tym, iż byli pierwsi na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpili do pomocy poszkodowanym.

— Zobaczyliśmy samochód osobowy, który był wgnieciony przez ciężarówkę w barierkiopowiadają ratownicy.

Żołnierze z 9 brygady od razu się zatrzymali, zabrali sprzęt ratowniczy i pobiegli do poszkodowanych. Sami zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód. Kierowca był uwięziony w mocno zniszczonym pojeździe, co uniemożliwiało jego wyciągnięcie. Było to możliwe dopiero po dotarciu straży pożarnej i użyciu specjalistycznego sprzętu.

— Po wyciągnięciu kierowcy prowadziliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową, aż do przybycia zespołu ratownictwa medycznego, gdyż poszkodowany nie oddychał — mówią żołnierze. — Następnie przekazaliśmy wszystkie niezbędne informacje oraz całą akcję ratunkową lekarzowi, a sami zajęliśmy się kierowcą ciężarówki.

Niestety 40-letniego kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe