Nowe sołectwo, nowa pani sołtys

  • 22.06.2022, 17:29
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Nowe sołectwo, nowa pani sołtys © Archiwum UG w Braniewie
RUDŁOWO. W Rudłowie (gmina Braniewo) odbyły się pierwsze wybory sołtysa i Rady Sołeckiej. Jednogłośnie sołtysem nowo powstałego sołectwa Rudłowo została Iza Marciniak.

W wyborach uczestniczył wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, radny Rady Gminy Braniewo Andrzej Karpiński, sołtys sołectwa Bobrowiec Krzysztof Antoniak oraz mieszkańcy sołectwa. Wszyscy gratulowali i życzyli powodzenia pani Izie.
— Okazuje się, że bycie sołtysem to nie obowiązek, ale pasja i styl życia — mówi wójt Jakub Bornus. — Głęboko wierzymy, że właśnie tak się stanie.

Iza Marciniak pracuje jako kosmetyczka, również w tym kierunku się dokształca. Jest osobą, która lubi działać społecznie. Wcześniej była w Radzie Sołeckiej sołectwa Bobrowiec, w której intensywnie się udzielała. Najbliższe plany pani Izy to zintegrowanie mieszkańców poprzez wydarzenia integracyjno-rekreacyjne, poprawa infrastruktury miejscowości oraz ważne inwestycje w celu poprawy jakości życia mieszkańców.
Niebawem (9 lipca) w Rudłowie odbędzie się festyn rodzinny, na który pani sołtys już dzisiaj serdecznie wszystkich zaprasza.

Wcześniej Rudłowo należało do sołectwa Bobrowiec. Na kwietniowej sesji tego roku radni Rady Gminy Braniewo podjęli uchwałę w sprawie podziału sołectwa Bobrowiec oraz nadania statutów nowo powstałym jednostkom pomocniczym Gminy Braniewo. W związku z tymi podziałami obecnie Gmina Braniewo liczy 28 sołectw.

To jeszcze nie koniec podziałów w Gminie Braniewo: sołectwo Szyleny podzieli się na sołectwo Bemowizna, Brzeszczyny i Szyleny, gdzie również dojdzie do wybrania nowych sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwie Bemowizna i Brzeszczyny.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa UG w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe