Wodniacy przygotowani do sezonu letniego

  • 17.06.2022, 15:15
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Wodniacy przygotowani do sezonu letniego © KP PSP w Braniewie
ZALEW WIŚLANY. W Tolkmicku strażacy-ochotnicy z jednostki OSP Braniewo uczestniczyli w ćwiczeniach – szkoleniu przygotowanym przez SAR Tolkmicko (Morska Stacja Ratownicza).

Jednostki pływające należące do Morskiej Stacji Ratowniczej w Tolkmicku, Brzegowej Stacji Ratowniczej w Sztutowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie ćwiczyły praktyczne umiejętności działań ratowniczych na wodach Zalewu Wiślanego. Głównym celem ćwiczeń było zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z różnych form wypoczynku na wodzie i terenach przy akwenach wodnych.

Strażacy OSP oraz ratownicy SAR doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, w tym poszukiwania osób zaginionych. Dodatkowo ćwiczono praktyczne podejmowanie osób poszkodowanych z wody, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej na pokładzie jednostki pływającej, przekazywanie osób poszkodowanych oraz opanowanie zasad bezpieczeństwa w działaniach na wodzie.

Podmioty uczestniczące w doskonaleniu ratowniczym nie znały pełnego scenariusza ćwiczeń. Uczestnicy musieli poradzić sobie z elementem zaskoczenia, tak jak w przypadku prawdziwej akcji ratowniczej.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – co miesiąc docieramy do wszystkich gmin powiatu braniewskiego!

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe