Produkował alkohol na swojej posesji

  • 31.05.2022, 11:16
  • mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Referat Komunikacji, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Produkował alkohol na swojej posesji © IAS w Olsztynie
POWIAT BRANIEWSKI. Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalną produkcję alkoholu na terenie powiatu braniewskiego. Właściciel linii produkcyjnej został przyłapany na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie ujawnili proces nielegalnej produkcji alkoholu. Na jednej z posesji na terenie powiatu braniewskiego, przyłapali na gorącym uczynku właściciela posiadłości podczas trwającego procesu produkcji alkoholu.

W wyniku przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do destylacji, około 60 litrów tzw. zacieru do produkcji alkoholu oraz około 10 litrów wyrobów alkoholowych, pochodzących z nielegalnej produkcji.

Nielegalna produkcja alkoholu jest zagrożona karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są najczęściej z alkoholu technicznego. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka – informują funkcjonariusze KAS.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – co miesiąc docieramy do wszystkich gmin powiatu braniewskiego!

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

mł. asp. Marta Rosiak, oficer prasowy, Referat Komunikacji, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe