Trwa przebudowa powiatowej drogi z Grzechotek do Żelaznej Góry

  • 30.05.2022, 16:09 (aktualizacja 30.05.2022, 16:09)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Trwa przebudowa powiatowej drogi z Grzechotek do Żelaznej Góry © Starostwo Powiatowe w Braniewie
GRZECHOTKI – ŻELAZNA GÓRA. Od przebudowy przepustu rozpoczęły się prace drogowe na odcinku drogi powiatowej Grzechotki – Żelazna Góra.

— Prace będą polegały na rozbiórce istniejącego przepustu i wbudowaniu nowego, co pozwoli uzyskać wymagalną w tym miejscu szerokość jezdni 5,5 metra — mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński.

Prace związane z remontem drogi w tym miejscu potrwają około 3-4 tygodni. W związku z tym droga nie będzie przejezdna. Zostały wprowadzone objazdy na czas trwania prac.

Planowa przebudowa drogi na odcinku z Grzechotek do Żelaznej Góry będzie zakłada wykonanie poszerzenia jezdni do 5,5 metra, ułożenia nowej nawierzchni asfaltu, wykonania poboczy i zjazdów z kruszywa. Wartość inwestycji to ponad 3 miliony złotych, o które Powiat Braniewski aplikował do Funduszu Dróg Samorządowych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

— Jest to piąty etap, który pozwala zakończyć naprawę zniszczonej drogi na odcinku Siekiera – Lutkowo – Grzędowo – Żelazna Góra – Grzechotki do drogi S22, na  którą łącznie Powiat Braniewski przeznaczył 15 milionów złotych — mówi wicestarosta Kudliński.

 


Na filmie – droga tuż przed remontem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – co miesiąc docieramy do wszystkich gmin powiatu braniewskiego!

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kłaczek
kłaczek 30.05.2022, 16:42
Jejku jacy Ci nasi samorządowcy ostatnio aktywni! 4 lata nic. Minimalizm- składanie podpisów na listach obecności, pobieranie diet. Aż tu nagle wiosna przyniosła oświecenie-,,za rok wybory! Trzeba coś dać, coś zrobić ludziom żeby postawili krzyżyk przy moim nazwisku". A jak wiadomo nasi (niepo)radni powiatowi potrafia jedno- naprawic drogę. Mam nadzieję, że te same twarze zobaczymy na zajęciach z remontów dróg w następnej kadencji.Tylko nie pod krawatem, a w pomarańczowej kamizelce z łopatą w ręku. Wyborcy nie dajcie się! Oni już byli! Czas na młodych, ambitnych pomysłami.
Drogowiec
Drogowiec 30.05.2022, 19:41
Mylisz się. O konieczności remontu tej drogi i podzieleniu jej na poszczególne etapy samorządowcy mówią co najmniej od 5-6 lat. Kluczem jest zdobycie dofinansowania. Co właśnie się udało. Tutaj masz jedną z informacji dotyczących tej drogi, bez trudu wygooglasz inne: https://powiat-braniewo.pl/rem…
kłaczek
kłaczek 01.06.2022, 13:19
Ja Pana proszę! 5 lat temu to mieliśmy rok do wyborów. Droga jest strategiczna ale tylko dla tego, że przemieszczaja sie po niej mieszkańcy(wyborcy)z przynajmniej 3 gmin należących do powiatu. Gdyby zrobili to za jednym zamachem stracili by karty przetargowe i argumenty. Jeżeli jest Pan drogowcem, to pamięta Pan przyczyny dewastacji nawierzchni ma tej drodze. Podejrzewam, że zdobycie funduszy na jej remont nie było żadnym wyzwaniem.Skoro zebranie środków trwalo tak długo to tylko potwierdza to co pisałem wyżej . Oni już byli! Im dziękujemy!
Drogowiec
Drogowiec 01.06.2022, 13:40
Skoro tak dobrze zna Pan historię tej drogi, to zapewne wie Pan, że jest to większy fragment trasy (informacja ta znajduje się w tekście, do którego linkowałem) i wie Pan także zapewne, że poważny remont żadnej drogi nie ruszy bez zewnętrznego dofinansowania. Drogę tę próbowano nawet dofinansować z funduszy w ramach programu Polska-Rosja (o którym pewnie większość woli dzisiaj zapomnieć) – jak widać: bezskutecznie. Tu też warto dodać, że dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych od wielu lat jest ta sama, bardzo kompetentna osoba. Która nie bawi się w wyborcze gierki i która opiniuje konieczność remontu poszczególnych dróg. Szkoda, że tak rzadko wspomina się o dyrektorze ZDP, panu Wojciechu!

Pozostałe