Przebudowa drogi z Krzekot do Wyszkowa

  • 23.05.2022, 22:02
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Przebudowa drogi z Krzekot do Wyszkowa © Starostwo Powiatowe w Braniewie
KRZEKOTY – WYSZKOWO. Powiat Braniewski otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 5 mln złotych na przebudowę dróg powiatowych.

— Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu Dróg Samorządowych — mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński. — Otrzymane dofinansowania umożliwią wykonanie zaplanowanych inwestycji.

Fundusze umożliwią przebudowę dróg powiatowych na odcinkach: Frombork – Bogdany, Krzekoty – Wyszkowo, Grzechotki – Żelazna Góra, Chruściel – Dąbrowa, Zawierz – Wielewo. Obecnie trwają prace na odcinku Krzekoty – Wyszkowo, na której wykonywane jest poszerzenie drogi do 5,5 metra, odmulanie rowów, budowa wjazdów wraz z przepustami, następnie będzie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z poboczami. Zakończone zostały prace drogowe na odcinku Frombork – Bogdany, na którym wykonano nową nawierzchnie asfaltową, pobocza z kruszywa, wykonano wjazdy z przepustami oraz odmulono rowy.

— Trwają prace przygotowawcze dotyczące przebudowy drogi powiatowej na odcinku Grzechotki – Żelazna Góra, polegające na wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu na czas trwania przebudowy przepustu — mówi wicestarosta Mirosław Kudliński. — Wymienione inwestycje są zaplanowane przez Zarząd Powiatu Braniewskiego do realizacji w 2022 r.

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe