Dzień Strażaka w gminach Frombork i Lelkowo

  • 22.05.2022, 22:19 (aktualizacja 22.05.2022, 22:20)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Dzień Strażaka w gminach Frombork i Lelkowo © KP PSP w Braniewie
FROMBORK, LELKOWO. Strażacy ochotnicy z miasta i gminy Frombork oraz gminy Lelkowo obchodzili swoje święto. Uroczyste akademie, które poprzedziła msza święta w intencji strażaków odbyły się we Fromborku i Głębocku.

Strażacy ochotnicy, weterani strażackiej służby, młodzież stanowiąca trzon Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, sympatycy pożarnictwa, duchowieństwo, zaproszeni goście oraz mieszkańcy lokalnych społeczności świętowali podczas obchodów Dnia Strażaka.

14 maja na placu rynku miejskiego we Fromborku odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystej akademii strażackiej nie popsuła nawet niesprzyjająca pogoda.
Warto podkreślić, że najwyższe odznaczenie strażaka OSP nadane przez Zarząd Główny ZOSP RP – „Złoty Znak Związku OSP RP” – otrzymał dh Sławomir Janewicz z jednostki OSP Frombork. Ponadto wręczono srebrne oraz brązowe odznaczenia „za Zasługi dla Pożarnictwa”, odznaki „za wysługę lat” oraz „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”. Wyjątkowym akcentem uroczystości było ślubowanie na sztandar jednostek OSP druhen i druhów z MDP i OSP (przysięgę złożyło 15 osób). Uroczysty apel poprowadził dh Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP we Fromborku Damian Krasiński a w uroczystości uczestniczyli strażacy ochotnicy reprezentujący jednostki: OSP Frombork, OSP Wielkie Wierzno i OSP Jędrychowo.

Dzień później, w niedzielę 15 maja, w Głębocku odbyły się kolejne obchody Dnia Strażaka, tym razem zorganizowane przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Lelkowie. Uroczystość z udziałem strażaków ochotników z terenu gminy Lelkowo poprzedziła eucharystia odprawiona w intencji strażaków w kościele w Głębocku. Następnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka, który poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Lelkowie dh Mirosław Kudliński. Nie zabrakło podziękowań za trud strażackiej służby, życzeń oraz wyróżnień dla działaczy ruchu pożarnictwa ochotniczego. W uroczystości uczestniczyli strażacy OSP z gminy Lelkowo, reprezentujący jednostki OSP: Wyszkowo, Lelkowo, Zagaje i Głębock.

 

 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe