Kameralna przysięga w dziewiątej brygadzie

  • 16.05.2022, 19:16 (aktualizacja 16.05.2022, 19:16)
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
Kameralna przysięga w dziewiątej brygadzie © 9BBKPanc.
BRANIEWO. Jedenastu żołnierzy złożyło dzisiaj przysięgę w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Uroczystość odbyła się w kameralnym gronie w sali tradycji 9 brygady.

To był ważny dzień w ich życiu. W poniedziałek (16 maja) w 9BBKPanc. odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej drugiego turnusu w 2022 roku. Słowa Roty wypowiedziało jedenastu ochotników. W tym ważnym momencie towarzyszyli im przyjaciele i członkowie rodzin. W imieniu dowódcy 9BBKPanc. aktu zaprzysiężenia dokonał szef szkolenia 9 brygady ppłk Zbigniew Graca.

— Cieszę się, że zdecydowaliście się przejść szkolenie wojskowe — powiedział do nowo zaprzysiężonych żołnierzy ppłk Zbigniew Graca. — Mam nadzieję, że umiejętności, które tu zdobyliście, przydadzą się wam w przyszłości. Zapraszam do służby w 9BBKPanc.

Uroczysty apel był także okazją do wyróżnień i podziękowań. Trzech  żołnierzy za wzorową postawę nagrodzono listami gratulacyjnymi dowódcy 9BBKPanc. Po uroczystości – zanim żołnierze opuścili bramy koszar – był czas na pamiątkowe zdjęcia.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe