Uroczysty apel u strażaków. Odznaczenia i awanse

  • 15.05.2022, 17:41 (aktualizacja 15.05.2022, 17:44)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Uroczysty apel u strażaków. Odznaczenia i awanse © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka oraz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość była okazją do podsumowania działalności jednostki PSP w Braniewie, wręczenia odznaczeń, awansów, wyróżnień i podziękowania zaproszonym gościom za wspieranie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku wicewojewodzie warmińsko-mazurskiemu Piotrowi Opaczewskiemu przez dowódcę uroczystości kpt. Mieczysława Lisowskiego.

Podczas uroczystości wicewojewoda Piotr Opaczewski oraz warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński wręczyli przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Otrzymali ją st. ogn. Tomasz Biedulski i st. ogn. Adrian Furtak.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:
- na stopień starszego aspiranta – asp. Andrzej Cybulski;
- na stopień aspiranta – mł. asp. Jarosław Suchocki;
- na stopień starszego ogniomistrza – ogn. Wojciech Spychała, ogn. Paweł Krzysztoń, ogn. Adam Szewczuk, ogn. Adrian Furtak;
- na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Arkadiusz Tywoniuk, mł. ogn. Michał Janewicz, mł. ogn. Adrian Dubicki, mł. ogn. Tomasz Rogiński;
- na stopień młodszego ogniomistrza – st. sekc. Daniel Koterwa;
- na stopień starszego strażaka – str. Piotr Kowalik, str. Paweł Lesik.

Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej funkcjonariuszom braniewskiej komendy oraz nagród i pamiątkowego medalu z okazji 30-lecia PSP, które przyznał Komendant Powiatowy PSP w Braniewie.

Wśród wyróżnionych medalem 30-lecia PSP byli strażacy KP PSP w Braniewie, zaproszeni goście, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz byli komendanci braniewskiej Straży Pożarnej.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe