Przemysłowe agregaty prądotwórcze – solidne zabezpieczenie na wypadek awarii

  • 11.05.2022, 18:45
  • Materiał zewnętrzny
Przemysłowe agregaty prądotwórcze – solidne zabezpieczenie na wypadek…
Produkcja przemysłowa wymaga zabezpieczenia surowców i stabilnego źródła prądu. Czasem zdarza się jednak, że centralne sieci przesyłowe ulegają awariom. Media nie docierają tam, gdzie powinny, a co za tym idzie produkcja staje się zagrożona.

Rozwiązaniem tego typu wyzwań jest zakup i wdrożenie rezerwowych źródeł energii. Jednym z nich jest przemysłowy agregat prądotwórczy. Eneria, dzięki współpracy ze światowym liderem w dziedzinie budowy maszyn i silników, firmą Caterpillar, oferuje niezawodne i wydajne agregaty prądotwórcze, które zarówno indywidualnie, jak i w trybie pracy zespolonej mogą nie tylko zabezpieczyć energetycznie, nawet największe podmioty, ale w wielu przypadkach stać się także głównym, niezależnym źródłem zasilania.

Przemysłowy agregat prądotwórczy – bezpieczeństwo i oszczędność

Zakłady produkcyjne, bazy danych, biura, szpitale, stadiony – to tylko kilka przykładów działalności, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia energetycznego. Jest to istotne szczególnie w branży medycznej, gdzie działalność polega na ratowaniu życia i zdrowia pacjentów. To miejsce, w którym nie może zabraknąć prądu, dlatego wyjątkowo istotne jest zbudowanie alternatywnego systemu dostarczającego energię oraz opracowanie rozwiązań, które sprawią, że w razie wystąpienia usterki agregaty prądotwórcze automatycznie rozpoczną pracę, bez uszczerbku dla funkcjonowania podmiotu. Wybór odpowiedniego agregatu prądotwórczego ma więc strategiczne znaczenie – dzięki niemu można właściwie zupełnie uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii.

Jak wybrać odpowiedni agregat prądotwórczy?

Wybierając urządzenie, które spełni pokładane w nim oczekiwania warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych faktów. W pierwszej kolejności istotne jest, możliwie najbardziej precyzyjne określenie zapotrzebowania energetycznego. To podstawa, która sprawi, że unikniemy kosztownych pomyłek. Agregaty prądotwórcze o zbyt niskiej mocy mogą być niewystarczające, z kolei za duże urządzenia będą generowały bezsensowne koszty. Istotny z perspektywy kosztów inwestycji jest także potencjalny czas pracy urządzenia. Jeśli mówimy o tworzeniu wewnętrznej sieci energetycznej, praca agregatu będzie miała charakter ciągły – w takim przypadku warto ograniczyć do niezbędnego minimum zużycie paliwa. Uzasadnienie będą tu więc miały agregaty prądotwórcze CAT Diesel. Niska konsumpcja oleju napędowego sprawia, że oszczędności będą zauważalne.. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja agregatu – jeśli planowana jest ona w bezpośrednim sąsiedztwie hal produkcyjnych, dobrym pomysłem jest inwestycja w zabudowę kontenerową ze stosownym wyciszeniem. Agregaty prądotwórcze Diesel Enerii to gwarancja niezawodności i wydajności. Wieloletnia współpraca ze światowym liderem w dziedzinie budowy maszyn i silników, firmą Caterpillar zaowocowała świetnymi wynikami sprzedaży i doskonałymi ocenami wśród klientów.

Materiał zewnętrzny

Podziel się:


Pozostałe