Jak ratować dzieła sztuki, gdy wybuchnie pożar

  • 11.05.2022, 17:38
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Jak ratować dzieła sztuki, gdy wybuchnie pożar © KP PSP w Braniewie
FROMBORK. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno-bojowych przeprowadzonych w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Ćwiczenia zrealizowane zostały przez pracowników muzeum przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP.

Na miejsce ćwiczeń wybrano kanonię wewnętrzną, która położona jest na Wzgórzu Katedralnym. Na miejsce pozorowanego pożaru poddasza jako pierwsi przybyli strażacy z jednostki OSP we Fromborku, którzy rozpoczęli działania ratownicze. Strażacy OSP zostali wsparci przez zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Łącznie w ćwiczeniach zaangażowanych zostało sześć  pojazdów straży pożarnej.

Jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej pracownicy przeprowadzili ewakuację oraz zabezpieczyli teren wokół obiektu. Dodatkowo ewakuacji poddano zbiory muzealne, które w specjalnych skrzyniach wynoszone były na zewnątrz. Strażacy oprócz gaszenia pożaru, musieli odnaleźć poszkodowanego, który został ewakuowany na zewnątrz ze strefy pożarowo niebezpiecznej. Dodatkowym wyzwaniem było bezpieczne wprowadzenie wozów strażackich przez bramę na dziedziniec Wzgórza Katedralnego.
W trakcie ćwiczeń sprawdzono możliwości pojazdów specjalnych – podnośnika hydraulicznego oraz autodrabiny pożarniczej.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe