Braniewscy strażacy obchodzili Międzynarodowy Dzień Strażaka

  • 10.05.2022, 16:22
  • red.
Braniewscy strażacy obchodzili Międzynarodowy Dzień Strażaka © UM w Braniewie
BRANIEWO. Strażacy z powiatu braniewskiego uroczyście obchodzili Dzień Strażaka. Organizatorem uroczystości był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji strażaków, odprawionej w braniewskiej bazylice. Nabożeństwo celebrował kapelan strażaków ks. prałat Leszek Galica.

Po mszy strażacy i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej strażackiej zbiórce z udziałem pocztów sztandarowych z jednostek OSP, PSP i WSP. Uczestniczyli w niej także braniewscy samorządowcy z miasta i powiatu oraz gmin.

Wydarzenie było okazją do wręczenia odznaczeń dla działaczy ruchu pożarnictwa ochotniczego, które wręczyli prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Braniewie druh Tomasz Sielicki oraz komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.
 
Na zakończenie uroczystości kolumna wozów strażackich przejechała ulicami Braniewa.

 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe