Aby dostać pożyczkę wpłaciła pieniądze

  • 10.05.2022, 09:54
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Aby dostać pożyczkę wpłaciła pieniądze
POWIAT BRANIEWSKI. Kolejne oszustwo w sieci. Mieszkanka powiatu braniewskiego na skutek działania oszusta straciła pieniądze.

Do braniewskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu braniewskiego, by poinformować, że została oszukana. Sprawą zajęli się kryminalni.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że dwa dni wcześniej na popularnym komunikatorze odezwała się do niej nieznana osoba proponując pożyczkę. Warunkiem otrzymania danej kwoty było wpłacenie kilkuset złotych na wskazane konto, celem „zabezpieczenia”.

Pomimo przelanych pieniędzy – 500 złotych – pożyczka nigdy nie dotarła na konto pokrzywdzonej.
 

Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci!
Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linku z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. Nie udostępniajmy swoich poufnych danych m.in. numeru PESEL, numeru karty płatniczej czy kodu CVV. Należy również zweryfikować nadawcę otrzymanej wiadomości. W tym celu można przeanalizować adres strony. Często są one tworzone przez oszustów i do złudzenia przypominają istniejące legalne witryny. Różnić się mogą jednak jedną literą, kropką czy podkreślnikiem.
Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym to my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych oraz finansów.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe