Strażacy i nurkowie na rzece Pasłęce

  • 10.05.2022, 08:11
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Strażacy i nurkowie na rzece Pasłęce © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z Elbląga mają za sobą kolejne wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim praktyczne sprawdzenie wypracowanej taktyki organizacji działań prac podwodnych na rzekach. Dogodnym miejscem do ćwiczeń ratowników wchodzących w skład SGRWN Elbląg była rzeka Pasłęka, której prędkość nurtu jest zmienna i często dynamiczna.

Ćwiczenia oparte o techniki pracy podwodnej realizowano w dolnej części koryta rzeki Pasłęki. W szkoleniu wykorzystana została również łódź wchodząca w skład wyposażenia JRG PSP Braniewo.

— Specyfikacja wód płynących znacznie różni się od wód stojących, tym bardziej podejmowane działania przez ratowników wymagają odpowiedniej konfiguracji sprzętowej i taktyki — mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie. — Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego działająca przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu najczęściej uczestniczy w działaniach na obszarze powiatu braniewskiego w przypadku utonięć i zdarzeń na wodach.
 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe