Braniewscy policjanci odwiedzili uchodźców z Ukrainy

  • 04.05.2022, 15:45
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Braniewscy policjanci odwiedzili uchodźców z Ukrainy © KPP w Braniewie
FROMBORK. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Jak unikać zagrożeń nad wodą? Jak ustrzec się przed oszustami? Na te i na wiele innych pytań odpowiadali policjanci podczas spotkania z ukraińskimi uchodźcami. Od początku wojny funkcjonariusze dokładają wszelkich starań, by nasi sąsiedzi czuli się w naszym kraju nie tylko dobrze, ale przede wszystkim bezpiecznie.

We wtorek (3 maja) policjanci z braniewskiej komendy odwiedzili uchodźców z Ukrainy, by podczas profilaktycznego spotkania ustrzec ich przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Pierwsza część prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Doświadczony funkcjonariusz drogówki asp. szt. Jan Boncal udzielał słuchaczom cennych rad dotyczących odpowiedzialnego korzystania z dróg. Uwagę poświęcił również kwestii bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu.

Następnie obywatele Ukrainy wysłuchali porad związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą. W trakcie spotkania rozdano słuchaczom specjalne ulotki profilaktyczne, które zostały przygotowane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w języku polskim oraz ukraińskim.

Kolejna część rozmów skierowana była do osób pełnoletnich i dotyczyła ich bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz w internecie. Funkcjonariusze przestrzegali Ukraińców przed metodami działania oszustów, uwrażliwiali także w obszarze kontaktu z obcymi osobami.

Podczas spotkania bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się policyjna czapka, w której maluchy pozowały do zdjęć. Żegnając się z najmłodszymi policjanci zaprosili ich do swojej siedziby, gdzie z bliska będą mogli przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy.

 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe