Byliśmy razem – pod biało-czerwoną [ZDJĘCIA] 📸

  • 02.05.2022, 17:49 (aktualizacja 02.05.2022, 18:20)
  • Opr. red.
Byliśmy razem – pod biało-czerwoną [ZDJĘCIA] 📸 © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. — Dziękuję wam, drodzy braniewianie, za przybycie na plac ks. prał. Tadeusza Brandysa oraz wspólne uroczyste podniesienie flagi narodowej na maszt — powiedział do mieszkańców Braniewa burmistrz Tomasz Sielicki. — Polska ma bogatą i chlubną historię, a dzisiejsze święto jest okazją, by zademonstrować poczucie dumy z naszych barw narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzony 2 maja na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Data ta nawiązuje również do czasów PRL-u, w których, w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja, władze komunistyczne wydały zakaz wywieszania flag państwowych. To właśnie tego dnia polscy żołnierze zdobywający Berlin z 1 Dywizją Kościuszkowską zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten.

W obchodach Dnia Flagi uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie: starosta braniewski Karol Motyka, wicestarosta Mirosław Kudliński, wicestarosta Krzysztof Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk, przedstawiciele samorządów lokalnych – w tym burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki i służb mundurowych z terenu powiatu braniewskiego oraz mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Podczas podnoszenia flagi na maszt odegrano Hymn Państwowy. W uroczystości wziął również udział poczet sztandarowy i kompania honorowa z 9 Braniewskiej Brygady Pancernej im. Króla Stefana Batorego.

W tym szczególnym dniu także w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyła się uroczysta zmiana służby z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie, kierownictwo komendy oraz dowódcy JRG. 
 

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Opr. red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe